Wyzwanie: Wszystkie kolory książek

czerwca 16, 2013
Od jakiegoś czasu po mojej głowie pałętał się pomysł na nowość na blogu. Miałam niemały problem z wyplątaniem go z wnętrza moich skołatanych myśli. Ale w końcu się udało. I oto jest, nowe, trochę odmienne od tych, które spotkałam, Wyzwanie czytelnicze :)
Przeglądając blogi z recenzjami zauważyłam takie wyzwania jak: Czytam fantastykę czy Urban fantasy. Dość nieskomplikowane zadania, polegające na czytaniu książek z tych gatunków, aby je rozpowszechnić na większą publikę.Nie biorę w nich udziału, ale uważam, że to bardzo ciekawe urozmaicenie dla osób czytających na co dzień całkiem inne gatunki. Dlatego postanowiłam sama stworzyć coś podobnego, a jednocześnie dość odmiennego :)
Ale do rzeczy, na czym będzie polegała moja zabawa...

...to wyzwanie nie ma jakiegoś konkretnego celu. Może poza zwracaniem uwagi na okładki książek :) Polega na czytaniu pozycji, bez względu jakiego gatunku, o konkretnej na dany miesiąc szacie graficznej. W środku każdego miesiąca będzie pojawiała się notka jaki kolor okładek będzie czytany. Jeżeli za bardzo zaplątałam możecie zadawać pytania w komentarzach, mailem lub na GG.

Zasady wyzwania:
 1. Wyzwanie "Wszystkie kolory książek" rozpoczyna się z dniem 16 czerwca 2013 i będzie trwać do 15 czerwca 2014
 2. Do wyzwania mogą zgłosić się wszystkie osoby, które posiadają bloga w każdej chwili trwania zabawy. Nie ma znaczenia na jakiej domenie jesteś :)
 3. Aby się zgłosić należy pod postem lub na podstronie wyzwania wpisać: "Zgłaszam się", nick pod jaki mam wpisać osobę oraz adres bloga.
 4. Każda osoba biorąca udział w wyzwaniu jest proszona o zamieszczenie powyższego baneru na swoim blogu, który powinien być podlinkowany do podstrony wyzwania. Bardzo by mnie ucieszyło, gdybyście również na swoich blogach zamieścili notkę informującą o tym, że zgłosiliście się do wyzwania, dzięki czemu jeszcze więcej blogerów dowiedziałoby się o wyzwaniu :)
 5. W każdym miesiącu wyzwania należy przeczytać minimum jedną książkę z okładką w danym kolorze.
 6. Proszę o umieszczanie pod recenzją notki informującej, że bierze ona udział w wyzwaniu. Doklejanie podlinkowanego banera nie jest obowiązkowe, ale byłoby mi bardzo miło :)
 7. Każdą przeczytaną książkę należy zrecenzować, następnie opublikować recenzję na swoim blogu oraz podesłać mi link tej recenzji. Linki proszę zamieszczać w komentarzu na podstronie wyzwania, wpisując: autora, tytuł, link do recenzji.
 8. W połowie każdego  miesiąca pojawiać się będzie krótka informacja z podsumowaniem Waszych dotychczasowych osiągnięć w ramach wyzwania "Wszystkie kolory książek"
To już chyba wszystko :) Jeżeli chodzi o baner to z braku mojego geniuszu informatycznego jest on taki zwyczajny. Ale uważam, że minimalizm jest bardzo fajny :)
Mam maleńką nadzieję, że ktoś (oprócz mnie) będzie brał udział w zabawie.
Podstrona wyzwania znajduje się TUTAJ (tak dla jasności)
A i zapomniałabym pierwszy miesiąc trwania zabawy to od dzisiaj (tj 16.06.2013) do 15.07.2013r. podsumowanie pojawi się następnego dnia. A kolor na ten miesiąc to:

 NIEBIESKI

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Tylko fajnie by było jakby ktoś się zgłosił :P

   Usuń
  2. Ja się zgłosiłam, tylko nie wiem czy będę czytać w tym miesiącu coś co ma niebieską okładkę.

   Usuń
  3. Masz jeszcze czas do 15 lipca :) Może coś tam się trafi z akcentem niebieskiego w okładce

   Usuń
 2. "Księga Wszystkich Dusz. Powrót" - Deborah Harkness
  Mam nadzieję, iż spełnia wymogi wyzwania :)
  http://head-over-heels-with-books.blogspot.com/2013/06/recenzja-ksiega-wszystkich-dusz-powrot.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko okej :) Za chwilę dopiszę książkę :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.