Best Of The Best - cytaty książkowe

września 25, 2013
Szczerze, to miałam całkowicie co innego Wam dziś przedstawić, ale na początku się pakowałam i kompletnie zapomniałam napisać post. A gdy mi się przypomniało była już połowa meczu z Bułgarią. Dlatego postanowiłam wstawić Wam coś innego, a zarazem podobnego do wielu akcji rządzących w świecie blogerów.
W tej chwili jest tuż po meczu i jestem w dość podłym nastroju, więc nie oceniajcie mnie po moich chaotycznych słowach. Czasem nie jestem pewna co piszę, ale z tego miejsca chciałabym podziękować siatkarzom za walkę i powiedzieć, że nadal w Was wierzę. Tak samo jak reszta Polski :)
No, dobra nie przedłużając przedstawiam Wam kilka cytatów, które po prostu ubóstwiam :)

"Gwiazd naszych wina" - John Green
„Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń.”
„Nie masz wpływu na to, że ktoś cię zrani na tym świecie, staruszku, ale masz coś do powiedzenia na temat tego, kim ta osoba będzie. Podoba mi się mój wybór.”
"Delirium" - Lauren Oliver
„Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija. Ale to niedokładnie tak. To skazujący i skazany. To kat i ostrze. I ułaskawienie w ostatnich chwilach. Głęboki oddech, spojrzenie w niebo i westchnienie: dzięki ci, Boże. Miłość – zabije cię i jednocześnie cię ocali.”
"Pierwszy grób po prawej" - Darynda Jones
„Może przydałoby mi się szkolenie z wrażliwości. Zapisałam się kiedyś na zajęcia z panowania nad gniewem, ale instruktor mnie wkurwiał.”
„W życiu nie chodzi o to, by odnaleźć siebie. Głównie chodzi w nim o czekoladę.”
"Requiem" - Lauren Oliver
„Nie przestaje mnie zdumiewać, że ludzie są nowi każdego dnia. Że nigdy nie są tacy sami. Trzeba ich ciągle wymyślać. Zresztą oni też muszą ciągle wymyślać samych siebie.”
„Zrobili to dlatego, że chcieli czuć, myśleć i wybierać to, czego sami pragną. Nie wiedzą, że nawet to jest kłamstwem - że nigdy tak naprawdę sami nie decydujemy, a przynajmniej nie do końca. Zawsze jesteśmy popychani ku jakiejś drodze. Nie mamy wyboru, jak tylko zrobić krok do przodu, a potem kolejny i kolejny. I nagle okazuje się, że znajdujemy się na drodze, której w ogóle nie wybieraliśmy.”
"Magia kąsa" - Ilona Andrews
„- Kici, kici? - spytał niski, męski głos. - Rzeczywiście - odparłam - Zaskoczyłeś mnie trochę i przyszłam nieprzygotowana. Następnym razem przyniosę trochę śmietanki i jakieś kocie zabawki. - Jaka kobieta pozdrawia Władcę Bestii słowami: Tutaj, koteczku, chodź do mnie, kici, kici, kici?”
„A dokładnie które fakty z mojej biografii pozwoliły ci wpaść na pomysł, że jestem miłą osobą?”
"Dotyk Julii" - Tahereh Mafi
„Nienawiść wygląda tak niepozornie, dopóki się nie uśmiechnie. Dopóki nie obróci się i nie skłamie, a jej usta i zęby nie nabiorą cech czegoś zbyt biernego, żeby zadać mu cios pięścią.”

Takich cytatów, które mnie bardzo poruszyły w ten czy inny sposób jest bardzo wiele, ale nie mam czasu, aby je wszystkie przytoczyć. Poza tym wyszedłby strasznie długi i dość nudnawy post, który przeczytałyby może za dwie osoby na krzyż :)
Dajcie znać jakie cytaty się Wam podobają, a może któraś z moich propozycji przypadła Wam do gustu?

4 komentarze:

 1. Ja zazwyczaj cytaty, które mi się spodobały umieszczam w recenzji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze poruszają mnie cytaty z "Gwiazd naszych wina" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. „W życiu nie chodzi o to, by odnaleźć siebie. Głównie chodzi w nim o czekoladę.” - uwielbiam to :D
  I wszystkie teksty Kate Daniels :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.