High Five! - Książki, które czekają na mojej półce

listopada 14, 2013
HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.
Akcja z bloga: http://recenzjum.blogspot.com/


5. Przędza - Gennifer Albin
,,Jest gotów oddać dla mnie własne życie, ale ja nie zgodzę się na takie poświęcenie.”
"Przędza" czeka na przeczytanie już od początku października, ale nadal jakoś nie mam czasu się za nią zabrać. W poniedziałek miałam zamiar zacząć ją czytać, ale napadła mnie ochota na coś całkowicie innego. Tak więc "Przędza" czeka na lepszy czas, który niewiadomo kiedy nadejdzie ;) Miejmy nadzieję, że niebawem, bo jestem ciekawa tej książki, a słyszałam, że jest to bardzo ciekawa historia.
Czytaliście tą pozycję? Polecacie czy odradzacie?4. Wilczy trop - Patricia Briggs
„Ojej, Asil, ty się uśmiechasz! Ktoś umarł?”
Po książkę chcę sięgnąć, ponieważ czytałam serię o Mercedes Thomspon tejże autorki i jestem ciekawa czy w tej serii równie umiejętnie posługuje się językiem i potrafi wykreować niebywałych bohaterów. Słyszałam, że książka słabo jest związana z Mercy, ale jakoś nie zniechęca mnie to przed zapoznaniem się z nią. Przeglądając opinie zauważyłam, że wiele osób uważa, że ta seria nie dorasta do pięt Mercy. Szczerze, wolałabym, gdyby okazała się słabsza, wtedy nie musiałabym się zastanawiać, która seria jest lepsza. Poza tym nie sądzę by coś mogło przebić moją ukochaną bohaterkę. Ciekawe kiedy się przekonam jak to będzie...
3. Tajemnica diabelskiego kręgu - Anna Kańtoch
„Uciekaj, póki masz jeszcze szansę”
Zaciekawiona opisem, mimo że perspektywa tak młodej bohaterki raczej nie napawała mnie optymizmem poprosiłam wydawnictwo o egzemplarz tej książki do recenzji. Do tej pory się za nią nie zabrałam, bo pochłaniałam inną Uroborosową książeczkę, ale jestem pewna, że gdy skończę to co obecnie czytam sięgnę po nią, aby jak najszybciej przekonać się czy warto było zaopatrywać się w nią. Mam nadzieję, że książka mnie nie zawiedzie i spędzę z nią kilka naprawdę wspaniałych godzin, ale wszystko może się zdarzyć. Jeszcze zobaczymy jakie wrażenia będą towarzyszyć mi podczas lektury :)

2. Itch. Niezwykłe przygody poszukiwacza pierwiastków - Simon Mayo
„Itchingham Lofte powodował już wcześniej eksplozje. W jego pokoju często dziwnie pachniało, błyskało i grzmiało”
Po opisie ta książka skojarzyła mi się z Artemisem Fowlem, chłopcem bardzo niezwykłym. Bystrym, sarkastycznym, inteligentym, wyniosłym i przebiegłym. Nie wiem czy ten opis będzie pasował również do Itcha, ale mam nadzieję, że nie za bardzo, bo nie mam ochoty na kolejną podróbkę. W tej pozycji mamy chłopaka, poszukującego pierwiastków, czyli musi być inteligentny. W serii Eoina Colfera chłopak poszukuje wróżek, dzięki którym będzie mógł spłacić wszystkie długi, które zaciągnął jego ojciec. Próbuje odbudować to co zniszczyła śmierć jego ojca. Natomiast Itch jest ścigany przez jakieś zbiry, które chcą mu ukraść nowo wynaleziony pierwiastek. Może po tych krótkich opisach nie widać podobieństwa, ale ja czuję je na kilometr ;)
1. Niewolnica - A.M. Chaudiere
„Niewolnictwo to pojęcie na szeroką skalę zakreślone. Wszyscy jesteśmy zniewoleni, czy nam się to podoba czy nie.”
Słyszałam wiele pozytywów na temat tej pozycji i już od dawna miałam ambitny plan zapoznania się z nią, ale jakoś nie było możliwości. A czemu? Bo moje fundusze rozchodziły się na inne książki, a ta zawsze gdy miałam możliwość kupna chowała się w odmętach mej pamięci. Teraz, dzięki pewnej bardzo miłej osóbce, mam swój egzemplarz z dedykacją! Nie mogę się doczekać aż zacznę go czytać, ale jest jeszcze tyle pozycji do nadrobienia. Tyle leży na mojej półce... Ach, nie wiem kiedy ja to ogarnę, ale mam nadzieję, że wkrótce, bo ta książka wciąż do mnie woła abym sięgnęła po nią i zatraciła się w jej słowach.

To jest tylko niewielka część książek, które mam na półce do przeczytania. Przedstawiłam Wam tylko te pozycje, które najmocniej chcę przeczytać od najmniej pożądanej do najbardziej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się przeczytać te książki, choć jeszcze kilka bardzo wyczekiwanych do mnie idzie, więc moje plany najpewniej ulegną zmianom. Jeszcze się przekonamy ;)
A teraz pytanie do Was: Czytaliście coś z tej listy? Polecacie, odradzacie? Wypowiedzcie się, czekam na Wasze opinie ;)

13 komentarzy:

 1. Na moim koncie niestety nie mam ani jednej z podanych tutaj tytułów, ale zaczęłabym od "Niewolnicy" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram zacznij od "Niewolnicy" :D A potem " Itch. Niezwykłe przygody poszukiwacza pierwiastków" - jestem ciekawa, czy warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... Od "Niewolnicy" zacznij może :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O rany, Niewolnica! *.* CHCĘ ! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę "Niewolnicy" :> A resztę kojarzę tylko z okładek xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Aaaa. Moja najukochańsza "Przędza" - polecam gorąco! Polecam też "Wilczy trop" - bardzo fajne urban fantasy. A Tajemnicę i Niewolnicę bym chętnie ukradła.
  Czytadła Tetiisheri

  OdpowiedzUsuń
 7. Przędzę tylko czytałam i polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach jak ja bym chciała "PRzędzę" i "Tajemnicę Diabelskiego kręgu" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niewolnica u mnie też czeka :D Wśród 100 innych xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobra, nareszcie ogarnęłam maile, konta itd. :D No więc jeszcze raz... Niewolnica, o Boże! *.* Tak bardzo mam na nią ochotę! <3 Przędza też wydaje mi się fajna :)
  Pozdrawiam,
  Nika

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję ;) Wszystkim :*
  "Tajemnica diabelskiego kręgu" podobno jest niezła - to tak na marginesie :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nowa książka Kańtoch mnie ostatnio zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.