Liebster Blog Award #4

stycznia 25, 2014
Po raz czwarty zostałam nominowana do Liebster Blog Award. Tym razem zrobiła to szalona Marcela, której niezmiernie dziękuję. Mam nadzieję, że moje odpowiedzi na pytania Was nie zanudzą.
Przy niektórych musiałam się trochę po zastanawiać, bo M trochę mnie nimi zdziwiła, ale wyszłam z nich jakoś obronną ręką. 

1. Co spowodowało, że zainteresowałaś/łeś się literaturą?
Gdybym powiedziała, że to dzięki mojemu tacie, który sam czyta całe mnóstwo książek to skłamałabym. Znaczy tata czyta, ale to nie dzięki niemu zaczęłam czytać. 
Wszystko przez dzięki Harremu Potterowi, którego obejrzałam w telewizji. Była to czwarta część i spodobała mi się, dlatego postanowiłam sięgnąć po książki. Tak zaczęła się moja przygoda z literaturą :)

2. Dzwoni do ciebie sąsiadka i mówi, że ktoś wszedł do twojego mieszkania/domu. Biegniesz tam w te pędy, widzisz wyłamaną futrynę do swojego pokoju.... Wiesz że w środku miałeś okropnie drogi komputer, regał z książkami i skarbonkę z 100 tysiącami. Pierwsze co sprawdzasz czy jest... (wybierz z trzech podanych rzeczy i uzasadnij).
Zacznijmy od tego, że gdybym miała w skarbonce 100 tysięcy to z całą pewnością zabrałabym je wszystkie żeby wydać je na książki xD Po co pieniądze mają się kisić w skarbonce?
Tak trochę poważniej, prawdopodobnie najpierw zajrzałabym na regał, choć szczerze wątpiłabym aby złodziej zabrał którykolwiek z moich skarbów, bo oni raczej za mądrzy nie są skoro kradną.

3. Z jakiej książki, którą posiadasz w biblioteczce jesteś najbardziej dumna i dlaczego?
Chyba z... żadnej. Każda książka jest inna i nie mogę powiedzieć, że jestem dumną posiadaczką jakiejś pozycji. Byłabym dumna, gdybym miała serię, którą kocham, liczącą kilka porządnych tomów. Z tego byłabym bardzo dumna :)

4. Najbardziej nielubiany przez ciebie pisarz? I wprost odwrotnie - jaki jest ten najbardziej ulubiony?
Nie potrafię tego określić, bo nie można skreślać autora po jednej książce, tak samo jak nie można go pokochać po jednej książce czy serii. 

5. Co zainspirowało cię do stworzenia własnego bloga?
Nie mam zielonego pojęcia. Jakoś pomysł sam wpadł do głowy :)

6. Jaką książkę bardzo chciałabyś przeczytać ale nie możesz? Dlaczego?
W obecnym momencie jest to książka Po drugie dla kasy, a nie mogę jej przeczytać, bo nie mogę jej kupić. Tak samo jest z Drugim grobem po lewej :D 

7. Pięć książek warte polecenia osobie nigdy nie czytającej, by ją zachęcić.
Nie cierpię takich pytań, dlatego na nie nie odpowiem :x

8. Gdybyś miał możliwość wejścia na chwilę do JEDNEJ książki, co by to była za powieść i dlaczego?
Ta książka, która siedzi w mojej głowie ;)

9. Wolisz wypożyczać książki z biblioteki czy kupować?
Według mnie tego nie da się porównać, bo obie te rzeczy są inaczej postrzegane. Kupuje się książki, które pragnie się przeczytać ponad wszystko, a wypożycza takie, które zaciekawiły nas opisem, ale nie mamy pewności, że nas porwie. Ja lubię i wypożyczać, i kupować ;)

10. Co sądzisz o e-bookach i audiobookach?
Do ebooków nic nie mam, bo sama czytywałam takowe, zanim odkryłam moją dobrze wyposażoną bibliotekę [choć i tak wolę papierowe wydania] ;) Ale audiobooków nie trawię. Po prostu jest coś w nich co mnie odstrasza 

11. Jedna szalona rzecz którą chciałbyś/abyś zrobić, ale nie wypada tego zrobić.
Wsiąść w środku tygodnia do pociągu i pojechać do jakiejś osoby, którą znam przez internet i z którą uwielbiam rozmawiać :) 

4 komentarze:

 1. ha ha ha genialne odpowiedzi, choć kiedyś cię uduszę ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za co mnie udusisz? O.o Przecież ja nic złego nie zrobiłam!

   Usuń
  2. Na niektóre pytania poszłaś wymijająco! :P

   Usuń
 2. Odpowiedz na pytanie 11- zgadzam się, ja tez :(


  http://po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.