[Zapowiedzi] Maj 2014

maja 03, 2014
Jak zwykle z początkiem miesiąca przychodzę do Was z zapowiedziami. W maju jest dość sporo, choć na większość mam niewielką ochotę lub chciałabym je przeczytać, ponieważ są kontynuacją jakiejś serii. Dziś nie będę Was zanudzać tylko przejdę od razu do rzeczy [pełne opisy jak zwykle znajdziecie w zakładce Zapowiedzi]:
 • Wierna - Veronica Roth Niezgodna #3, wydawnictwo Amber
 • Przebudzona o świcie - C.C. Hunter Wodospady cienia #2, wydawnictwo Feeria
 • Wina Gwen Frost - Jennifer Estep Akademia Mitu #4, wydawnictwo Dreams
 • Najlepsza jedenastka - Janet Evanovich Stephanie Plum #11, wydawnictwo Fabryka Słów
 • Dotyk Julii - Tahereh Mafi Dotyk Julii #1, wydawnictwo Otwarte/Moondrive
 • Dar Julii - Tahereh Mafi Dotyk Julii #3, wydawnictwo Otwarte/Moondrive
 • Itch. Reakcja łańcuchowa - Simon Mayo Itch #2, wydawnictwo Zielona Sowa
 • Wirusy - Kathy Reichs Wirusy #1, wydawnictwo Dolnośląskie/Grupa Wydawnicza Publicat
 • Morderstwo Wron - Anne Bishop Inni #2, wydawnictwo Initium
 • Pierwszy dotyk ognia - Jeaniene Frost Nocny Książę #1, wydawnictwo Papierowy Księżyc
Rozpocznę od książek, na które czekam najmniej i będzie to kolejno: Wierna, mimo że umieściłam ją w tym zestawieniu nie mam ochoty jej czytać, ponieważ druga część tej serii była totalnym dnem. Jednak mam ochotę dokończyć przygodę z tą serią, żeby mieć spokój. Dalej będą Wirusy, które zaciekawiły mnie opisem, jednak nie na tyle mocno żebym miała ochotę je zakupić. No jest jeszcze Przebudzona o świcie, której pierwszą część mam w bibliotece i mam zamiar się za nią zabrać, jednak jeszcze nie wiem kiedy to zrobię.
Teraz nadszedł czas na książki, na które mocniej czekam, czyli Itch. Reakcja łańcuchowa. Pierwszą część miałam na swojej półce od października i dopiero niedawno udało mi się za nią zabrać [recenzja na dniach] i mimo że nie była to wielce wybitna lektura to mam ochotę na więcej. Pierwszy dotyk ognia - przede wszystkim ze względu na autorkę, którą ubóstwiam za napisanie Nocnej Łowczyni ;) Później będzie Najlepsza jedenastka, czyli kolejna część przygód Stephanie Plum. Ja na razie jestem dość mocno w tyle, jednak mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się to nadrobić.
No i ostatnia grupa, czyli książki, na które czekam z utęsknieniem. Zacznijmy od Morderstwa wron. Jestem niezwykle ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów Pisane szkarłatem i czy druga część sprosta moim oczekiwaniom. Jest jeszcze Wina Gwen Frost, na którą czekałam odkąd skończyłam czytać trzecią część. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się dorwać tą książeczkę w swoje łapki. I na koniec zostawiłam książkę, której wypatrywałam z największym zniecierpliwieniem - Dar Julii. Zakończenie trylogii, zakończenie, którego się niesamowicie boję i liczę, że autorka mnie nie zawiedzie i jej nie znienawidzę ;)

A Wy na co czekacie?

6 komentarzy:

 1. "Dotyk Julii" i "Dar Julii" - muszę przeczytać *_*

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na wszystkie wyżej wymienione w szczególności na "Przebudzona o świcie" bo bardzo polubiłam "Urodzoną o północy" ;) poza tym z pewnością sięgnę po "Wierną" i "Wirusy", a także muszę zakupić pierwszy tom przygód Julii, bo drugi już czeka na półce :D ogółem całość prezentuje się ciekawie ^^

  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych książek planowałam kupić tylko "Dar Julii". Jestem w trakcie czytania "Sekretu...", ale jakoś powoli mi idzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cuda. Widzę 6 dla siebie. A Wierną już wczoraj w Empiku widziałam (jestem zła, bo popsuli okładkę dając tekst Dereszowskiej - jakby była ona jakimś autorytetem w literaturze młodzieżowej - na prawie pół okładki - jak tak można?! mogli dać z tyłu).

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Wierną i Dar Julii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chciała najbardziej serię "Dotyk Julii"

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.