Classmate Book Tag

sierpnia 10, 2014
Kilka dni wstecz zastanawiałam się co ja mam napisać za post na niedzielę. Z pomocą przyszła mi Magda z bloga My Paper Paradise. Zaprosiła mnie ona do zabawy, która nazywa się Classmate Book Tag, wymyśloną przez Marthę z bloga Secret Books. Po oglądnięciu filmika z tym tagiem i ogarnięciu o co w nim chodzi postanowiłam wziąć w nim udział. Najpierw jednak chyba powinnam Wam przedstawić zasady, bo przecież nie każdy wie o co chodzi w tym wyzwaniu :)

Zasady: Tworzymy klasę z bohaterów książkowych: wybieramy książki sztuk pięć. Zapisujemy ich tytuły na kartkach, składamy je i wrzucamy do jakiejś miseczki czy czegoś podobnego. W tym momencie zaczynamy losowanie w jakiej kolejności będziemy zabierać się za wyszukiwanie postaci. Gdy już ustalimy kolejność zabieramy się za większą zabawę. Bierzemy książkę, którą wylosowaliśmy jako pierwszą i otwieramy na losowej stronie. Pierwsze imię, które rzuci się nam w oczy zapisujemy. W sumie z każdej książki musimy mieć wybrane po dwa imiona. Czyli trzeba dwa razy otwierać je na losowych stronach. Nie bierzemy dwóch imion z tej samej strony! Imiona muszą być różne! Gdy mamy już wypisane imiona w kolejności jakiej je znaleźliśmy zabieramy się za dopasowanie ich do pozycji w klasie. Martha wybrała konkretną kolejność, więc nie możemy sami jej zmieniać! Można również oczywiście dodawać swoje komentarze na temat danej sytuacji :)

Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłam specyfikę tego tagu, a jeśli nie to może wszystko wyjdzie w praniu lub po prostu wejdźcie na kanał Marthy i obejrzyjcie oryginalny filmik z tego tagu :)

A oto książki, które ja wybrałam [już w kolejności, którą wylosowałam]:

Zapraszam, więc Was dziś do mojej klasy!

Druga szansa - Katarzyna Berenika Miszczuk
Kujon - Adam
Każdy kto czytał Drugą szansę prawdopodobnie zgodzi się ze mną, że Adam zdecydowanie nie pasuje do roli kujona. Moim zdaniem jest on bardziej skupiony na ważniejszych rzeczach niż nauka, więc bardziej pasowałby jako leń czy coś pochodnego. Jednak przeznaczenie wskazało coś innego
Mięśniak - Julia
Nie mam pojęcia jak ja niby mam to skomentować. Julia ani trochę nie pasuje na mięśniaka, bo jest przecież tylko kruchą dziewczyną. Pod koniec książki staje się co prawda twardsza, jednak nadal sporo jej brakuje do statusu mięśniaka :)

Posępna litość - Robin LaFevers 
Przewodniczący klasy - Ismae
Teraz lepiej trafiłam. Myślę, że Ismae z pierwszych rozdziałów książki bardziej pasowałaby na klasowego lizusa, jednak im dalej tym bardziej pasowałaby do roli przewodniczącej, dlatego sądzę, że wreszcie trafiłam w miarę dobrze.
Głupia blondynka - Annith
Tu się nie zgodzę. Annith jest naprawdę dobrą i inteligentną dziewczyną, tylko nieczęsto miała okazję to pokazywać. Dlatego sądzę, że w ogóle nie pasuje do roli głupiej blondynki, choć jako blondynkę akurat ją sobie wyobrażam.

Zwycięzca bierze wszystko - Aneta Jadowska
Szara myszka - Dora
To jest chyba najbardziej nietrafiona propozycja. Każdy kto choć w małym stopniu zna Dorę wie, że ona nigdy nie będzie siedziała cicho chyba, że będą jej [lub jej przyjaciołom] czymś grozić. 
Gaduła - Miron
Hahahahaha xD Naprawdę nie wiem co sądzić o tym wyborze. Wydaje mi się, że choć trochę może on pokrywać się z prawdą, jednak na pewno nie w całości. Chociaż Miron jako gaduła to może być ciekawy widok :D

Dotyk Gwen Frost - Jennifer Estep
Klasowy błazen - Logan
Nie. Po prostu nie.
Plotkara - Jasmine
Tak! To jest najlepiej trafiona propozycja. Jasmine w roli plotkary spisywałaby się idealnie, bo ona nawet w Akademii Mitu taka była. I na tym wydaje mi się, że moje szczęście się kończy. Więcej dobrych dopasowań nie doświadczyłam w swojej klasie.

Szklany tron - Sarah J Maas
Emo - Celaena
Nie mam pojęcia co ja mam o tym sądzić. Celaena jako emo? Mało prawdopodobne. Chociaż w książkach przecież wszystko jest możliwe :D
Śpioch - Dorian
Jego również nie widzę w roli jaka została mu przypisana. Już bardziej, moim zdaniem, pasowałby na kujona, choć i to byłoby lekko wątpliwe moim zdaniem. 

Do zabawy z tym tagiem zapraszam każdego, kto przeczytał post. Czujcie się zaproszeni!

PS Banerek jest mojego autorstwa i prosi się o nie kopiowanie go bez mojej wyraźniej zgody. Kto podkradnie go bez mojego wyraźnego pozwolenia sczeźnie w siódmym kręgu piekieł! 

7 komentarzy:

 1. Dora jako szara myszka? Nigdy! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa. Można by utworzyć z tego niezłą historię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ze stosiku Twoich wybranych książek czytałam do tej pory tylko Drugą Szansę i muszę powiedzieć, że ślepy traf jest wręcz przeciwieństwem postaci wykreowanych przez panią Katarzynę (boginię, królową i w ogóle ♥).

  Chętnie wzięłabym udział w zabawie (może mnie to zmotywuje do wystartowanie z blogiem, nad którym pracuję już od dłuższego czasu, ale cały czas to przeciągam..)
  Iiii.. w związku z tym, chciałabym prosić o pozwolenie na pożyczenie bannera ;) Oczywiście z opisaniem jako praca Twojego autorstwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam serdecznie do zabawy, jak widzisz ciekawe kwiatki z tego wychodzą :D Mam nadzieję, że w końcu wystartujesz z blogiem. Koniecznie daj mi znać kiedy to nastąpi, chętnie wpadnę! :)

   Banerek oczywiście możesz pożyczyć :) Jak już napiszesz post - daj znać!

   Usuń
  2. Niesamowite jaką motywację może dać parę słów :) dzięki :D

   Spróbowałam tagu i muszę przyznać, że to świetna zabawa! :D Śmiałam się jak głupia do monitora xD
   Zgodnie z prośbą daję znać : http://owls-books.blogspot.com/2014/08/classmate-book-tak.html
   Miłego czytania :)

   Usuń
 4. Ciekawa zabawa, chyba spróbuję. W końcu to nie boli ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.