IV Salon Ciekawej Książki - Łódź 2014

września 29, 2014

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość z Was raczej nie jest z okolic Łodzi [czyt. moich okolic], jednak sporo mówi się o targach, np. w Warszawie, Krakowie czy Katowicach, więc czemu nie mielibyśmy powiedzieć czegoś na temat Łodzi? Między innymi z tego powodu postanowiłam nawiązać współpracę z Targami, gdy odkryłam, że istnieje taka możliwość. Każdego kto ma chęć zapraszam, bo może i łódzkie targi nie dorównują tym większym, jednak również skupiają książkoholików. Dlatego każdy kto może wybrać się do Łodzi na targi powinien to uczynić.

Zeszłoroczny Salon Ciekawej Książki zorganizowany został w nowej lokalizacji, jednak okazały się klapą. Nie było wielu ciekawych wydawnictw i dużo lepszą ofertę przedstawiały antykwariaty. Nie zabawiłam na nich zbyt długo i obawiam się tego co pojawi się w tym roku, jednak postanowiłam dać Targom szansę. Po tym w jaki sposób wszystko jest rozgłaszane i jak zapraszani są do współpracy blogerzy wydaje mi się, że w tym roku Salon Ciekawej Książki będzie wyglądał dużo lepiej. Choć mogę się mylić. Na razie przedstawię Wam najważniejsze rzeczy na temat Targów. Jakoś w listopadzie pojawi się jeszcze jeden post, który typowo dotyczył będzie wystawców i autorów, którzy pojawią się na Targach, jednak to bliżej samego wydarzenia, więc jeszcze trochę czasu do tego zostało :)

IV Salon Ciekawej Książki ponownie odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w terminie 28 - 30 listopada 2014 r. Organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie - Salon Ciekawej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów, bibliotekarzy i oczywiście do szerokiej rzeszy czytelników. 

SALON CIEKAWEJ KSIĄŻKI to zróżnicowana i unikatowa oferta wystawiennicza uwzględniająca wielowarstwowość rynku wydawniczego – adresowana do wszystkich, również najmniejszych podmiotów na nim funkcjonujących. Wnętrza Białej Fabryki pozwolą na stworzenie wyjątkowego miejsca prezentacji – atrakcyjnego dla wystawców i zwiedzających oraz są doskonałym miejscem do prezentacji książki artystycznej. Oczywiście targi wypełnione będą także licznymi spotkaniami z pisarzami, a goście będą mieli niepowtarzalną okazję do uzyskania autografu autora.

Tak oto możemy przeczytać na stronie Targów. Dodatkowo w tym roku Salon Ciekawej Książki organizuje BookCrossing i z tego co zdołałam wywnioskować jest to jakieś dzielenie się książkami, czyli czytasz i później dajesz komuś innego do poczytania. Przynajmniej ja to rozumiem w ten sposób :D Kto chętny poczytać co to jest - klikajcie. Jest jeszcze coś takiego jak Uwolnij swoją wyobraźnię, jednak to już nie jest skierowane do mnie, trochę za stara jestem. Ale możliwe, że Wy jeszcze łapiecie się w te ramy, więc zapraszam Was do udziału.

 Biorąc pod uwagę to, że zaczynają dostrzegać blogerów wydaje mi się, że w tym roku wiele rzeczy ulegnie poprawie, dlatego serdecznie Was wszystkich zapraszam na to zdarzenie. Przede wszystkim dlatego, że chciałabym Was spotkać :) Każda okazja jest dobra, żeby spotkać się z kimś o takiej samej pasji, a czy można wyobrazić sobie lepszą scenerię niż w otoczeniu książek?

3 komentarze:

  1. Ja jestem z Łodzi, więc penie zawitam :-) Może w końcu spotkam jakiegoś bloggera na żywo :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie będzie mnie - trochę kilometrów nabije mi się w październiku do Krakowa, więc w listopadzie wolałabym nie przemierzać kolejnych do Łodzi...

    OdpowiedzUsuń
  3. Łódź to dla mnie odległe rejony, więc niestety nie zawitam, a wydaje się całkiem ciekawe wydarzenie

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.