[Dreamsowe nowinki] Niebawem przybędzie "Klątwa portali"

października 03, 2014
Zanim przejdę do właściwej treści posta chciałabym Wam powiedzieć, że niezwykle trudno przychodzi mi teraz pisanie, gdy czasu brak mi praktycznie na wszystko i moje myśli przede wszystkim zajmuje szkoła. Mam jeszcze do napisania dwie recenzje, które mam nadzieje jakimś cudem uda mi się sklecić i w przyszłym tygodniu uda mi się sklecić, ale nie wiem jak będzie dalej, bo już nawet weekendy mam zajęte. Bo wesele, bo koncert, bo targi... Moją główną myślą jest: byle do ferii, wtedy to już z górki będzie. Mam nadzieję, że będziecie trzymać za mnie kciuki i jakoś uda mi się dotrwać do tego czasu :)

Macie ochotę poznać co nowego przygotowało dla Was wydawnictwo Dreams? Może i ja nieszczególnie jestem zainteresowana tą pozycją, jednak myślę, że wielu z Was będzie miało ochotę poznać czym jest tajemnicza Księga portali. Jeśli nie słyszeliście o tej książce to serdecznie zapraszam do zapoznania się z opisem, a także z samą autorką.

LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 r nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść pt. ”Tam gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.

„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”
Mistrz Belban z Vanicji

Ilość stron: 568
Oprawa: twarda
Autor: Laura Gallego
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
ISBN: 978-83-63579-45-6
Format: 148x215
Data wydania: 20 październik
Nakład: 3 tys.
Opis: Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł.


Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.

2 komentarze:

  1. Jak tylko widzę, że jest jakaś Akademia, to już mnie zachęciłaś, wydaje się naprawdę ciekawą pozycją

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie ciekawi ta książki :D

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.