Social Media Book Tag

grudnia 26, 2014
Z racji tego, że nie miałam zbytniej ochoty wrzucać kolejnej recenzji, bo ostatnio tylko dzięki nim mój blog żyje, postanowiłam wtrynić się i bez zaproszenia zrobić u siebie zabawę pod nazwą Social Media Book Tag. Większość robi ją w formie filmiku, jednak ja nie jestem w tym temacie obeznana i nie za bardzo mam ochotę się pokazywać od tej strony, dlatego moja wersja będzie pisemna. Pojawi się troszkę obrazków, więc istnieje minimalna szansa, że się nie zanudzicie :)
Twitter: twoja ulubiona krótka książka

Szczerze powiedziawszy nie czytam zbyt wielu krótkich książek, choć oczywiście pojęcie 'krótka' jest dość względne. Dla mnie krótka to poniżej 300 stron, dlatego stwierdziłam, że Rebeliant wpasuje się w ten klimat, ponieważ ma 299 stron. Uwielbiam tę serię, dzięki czemu szybko utwierdziłam się w swoim wyborze.

Facebook: książka, którą każdy czytał i poczułeś presję by też ją przeczytać

Wbrew pozorom takich książek w moim przypadku było naprawdę dużo. Ciężko było mi wybrać tą jedną jedyną, ale postawiłam na coś co nie do końca do mnie przemówiło. I właśnie dlatego Rywalki królują w tej kategorii. 

Tumblr: książka, którą przeczytałeś, zanim to było popularne

Przynajmniej mam takie wrażenie, że przeczytałam ją zanim nastąpił wielki szał na Nocnych Łowców. Wydaje mi się, że największą popularność zgarnęła ta seria przed premierą filmu i właśnie dlatego uważam, że zapoznałam się z nią zanim stała się popularna.

MySpace: książka, którą nie pamiętasz, czy ci się podobała, czy nie

Szczerze powiedziawszy to ledwie pamiętam o czym była ta książka, a jak weszłam na LC to okazało się, że dałam jej ocenę 9/10, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Czytałam ją ze dwa lata temu i naprawdę niewiele pamiętam z fabuły. A już z tego jaką miałam o niej opinię to już w ogóle! Powiem Wam, że odkąd prowadzę bloga to jakoś łatwiej zapamiętuję o czym były te wszystkie książki i jakie im dawałam oceny.

Instagram: książka, która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie

Trochę tutaj kłamię, bo zrobiłam tej książce zdjęcie bardziej dlatego, że miałam ochotę pochwalić się, że właśnie jestem w trakcie czytania, co jednak nie zmienia faktu, że książka, moim skromnym zdaniem, ma naprawdę ciekawą okładkę, zresztą jak cała seria, którą notabene serdecznie polecam!

YouTube: książka, której ekranizację chciałbyś zobaczyć

Powiedzmy sobie szczerze - nie ma książki, której ekranizację chciałabym zobaczyć, ponieważ nie cierpię ekranizacji. Jednak jeśli ktoś chciałby zrobić film na podstawie książki, ale tak dokładnie, nic nie zmieniając, aby wszystko było dokładnie tak jak w powieści to zdecydowanie chciałabym zobaczyć jak tej osobie wyszłaby ekranizacja Dotyku Julii. Wydaje mi się, że bardzo ciężko byłoby przenieść tę książkę na ekran, ponieważ zbyt wiele treści to emocje bohaterki, które musimy znać, aby zatracić się całkowicie w powieści.

Goodreads: książka, którą polecasz wszystkim

Wyznaję zasadę - nie ma książki, która spodobałaby się każdemu, dlatego myślę, że ta kategoria jest trochę bez sensu i naprawdę ciężko było mi coś wybrać. Postawiłam jednak na serię, która była dla mnie przełomowa, ponieważ to dzięki niej zaczęłam czytać książki. Także jeśli, mój drogi czytelniku nie znasz Harrego Pottera to niezawodny znak, że jesteś mugolem!


Nominuję:

I jak podobał Wam się Tag? Macie ochotę na więcej? ;) A jak u Was jakie książki by się znalazły?

PS Powyższe grafiki są mojego autorstwa! Proszę ich nie kopiować :)


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.