[Zima z bajkami] 10 bajek wartych obejrzenia

Na dobry początek, aby wprowadzić wszystkich w ten bajkowy nastrój postanowiłam przedstawić Wam całkowicie subiektywne zestawienie 10 bajek, które zdecydowanie powinniście obejrzeć. Mam jednak nadzieję, że wielu z Was przynajmniej o nich słyszało i nie będziecie mieli problemów z ich rozpoznaniem.

Ciężko byłoby mi ocenić je od najlepszej do najgorszej, dlatego nie sugerujcie się numerkami przy tytułach, bo one nie znaczą, że ta jest lepsza, czy ta druga gorsza :)

1. Kraina Lodu - Jest to historia, którą znają już chyba wszyscy [a jeśli nie to jak najszybciej należy to nadrobić!]. Tak naprawdę ciężko stwierdzić, co jest w niej takiego niesamowitego, co sprawia, że każdemu się podoba. Ta bajka ma swoją magię, która działa również na widza i sprawia, że mamy ochotę oglądać ją bez przerwy.

2. Jak wytresować smoka - Uważni czytelnicy zauważyli pewnie, że uwielbiam tę bajkę, chociażby przez to jak przed premierą drugiej części wariowałam. Po obejrzeniu filmu napisałam nawet post o smokach, więc łatwo było się domyślić, że ta animacja się tutaj znajdzie.
Moim skromnym zdaniem jest to niezwykła opowieść, ponieważ opowiada historię między wikingami, a smokami; od nienawiści do przyjaźni. Jest to fajna lekcja pokazująca, że nawet wieloletni wrogowie mogą się pogodzić.

3. Strażnicy marzeń - Gdyby moja siostra dwa lata temu nie upierała się, że chce jechać na bajkę do kina to z całą pewnością nie znałabym tej historii, a to bardzo duży błąd. Ta bajka przedstawia Mikołaja, Zębową wróżkę, Zająca wielkanocnego i Piaska w całkiem innym świetle. Dzięki niej poznajemy także Jacka Mroza, który jest naprawdę niezwykłą postacią, która zasługuje na odrobinę uwagi. Kto nie zna tej animacji niech jak najszybciej nadrabia zaległości!

4. Mój brat niedźwiedź - Znacie? Dla mnie zawsze była to znakomita opowieść. Uwielbiałam ją i mogłam oglądać na okrągło [w sumie nadal mogę]. Moim zdaniem naprawdę ciekawie został tutaj przedstawiony temat lojalności, przyjaźni, braterskiej miłości. Zrozumienie, że zwierzęta też czują, mają swoje życie. Że stają się niebezpieczne tylko, żeby chronić rodzinę. 

5. Atlantyda. Zaginiony ląd - Nie jest to bajka, posiadająca jakiś niesamowity morał. Wybrałam ją do tego zestawienia, ponieważ uwielbiam magię, legendy, ogólnie wszystko co magiczne i nieprawdopodobne. Może nie każdy dostrzeże w niej coś dla siebie, ale mimo wszystko można sprawdzić, co w niej ciekawego.

6. Lilo i Stich - To jest jedna z najciekawszych bajek. Dziewczynka, mająca pięć lat [moim zdaniem za mądra jest na pięciolatkę], wychowywana przez starszą siostrę. Jest strasznie nieznośna i uważana przez rówieśniczki za dziwaczkę. Dostaje pieska, który okazuje się przybyszem z kosmosu, niezdolnym do żadnych emocji, nie mający własnej rodziny. Jego misją jest niszczenie. A mała dziewczynka sprawia, że zaczyna kochać, że wreszcie ma rodzinę...

7. Król lew - Historia, którą znają wszyscy. Wydaje mi się, że każdy choć jeden raz oglądał tę bajkę. Może nie wszyscy uznali ją za arcydzieło, może nie znaleźli w niej nic cudownego... Dla mnie ta opowieść najbardziej kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Pamiętam, że mieliśmy tylko pierwszą część i zawsze, gdy jeździliśmy do moich starszych kuzynek to chciałam, żeby puszczali mi dwie następne części. Od zawsze ją uwielbiałam...

8. Epoka lodowcowa - Od smutku i melancholii przeszliśmy do jednej z śmieszniejszych opowieści, gdzie króluje Sid, leniwiec, który założył niezwykłe stado składające się z mamuta i tygrysa szablozębnego. Bez niego ta opowieść nie byłaby tak emocjonująca i zabawna.

9. Zaplątani - Szczerze powiedziawszy nie do końca wiem, z jakiego powodu ta bajka znalazła się w tym zestawieniu. Nie jest to jakaś niesamowicie oryginalna opowieść, ale urzekła mnie swoją prostotą. Może i nie wszystko jest tam realne, no bo przecież w życiu nikomu nie urosłyby aż tak długie włosy! Jak ona je myła? Z całą pewnością szło na jedno mycie kilka butelek szamponu! Mimo wszystko mam względem niej przyjemne odczucia  

10. Merida waleczna - Oglądałam tę bajkę tylko raz i naprawdę uważam ją za ciekawą. Wreszcie pokazującą miłość między matką a córką. Wreszcie bohaterka nie była sierotą i miała swój wspaniały świat. Może nie była idealna i odbiegała od wyobrażeń matki, ale była szczęśliwa.


Zgadzacie się z moimi typami? A może macie własne? Czy może macie własne zestawienie 10 bajek wartych obejrzenia? Jeśli tak to koniecznie się nim pochwalcie!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.