[Zima z bajkami] Jack + Elsa = wielka miłość?

Przedstawiłam Wam już 10 bajek, które moim zdaniem są warte obejrzenia. Teraz przejdziemy do ciekawszego punktu. Postanowiłam połączyć dwójkę bohaterów z jednych z najlepszych historii jakie powstały ostatnimi czasy. Właściwie to wiele osób wpadło na ten pomysł przede mną, a świadczą o tym przede wszystkim obrazki, które można podziwiać w tym poście.

Elsa i Jack Mróz to para, która idealnie wpasowuje się w obecną porę roku, choć nie do końca wszędzie widać śnieg, mimo wszystko mamy kalendarzową zimę i dlatego cieszę się, że oni oboje pasują do tego zimowego klimatu dzięki swoim niesamowitym mocom.
Jack Mróz jest bohaterem bajki pt. Strażnicy marzeń. Księżyc wybrał go do ważnej misji dawania dzieciom radości. Posiada niezwykłe moce, które pozwalają mu stworzyć śnieżycę nawet w środku lata. Źródłem jego mocy jest laska, którą zawsze ma przy sobie. Dzięki niej może latać i tworzyć niesamowite rzeczy w mrozie. Jack sprawia, że zima wcale nie wydaje się być taka straszna. Dzięki niemu ma się wrażenie, jakby była to niezwykła pełna niespodzianek pora roku, dająca dzieciom zabawę, a jednocześnie sprawiająca, że dorośli przeklinają ją w niebo głosy. Zima byłaby o wiele piękniejsza, gdyby można było się nią rozkoszować z zacisza swojego domu, a nie wychodząc i przedostając się przez wielkie zaspy i śliskie drogi do szkoły czy pracy...

Elsa pochodzi ze znanej opowieści pt. Kraina lodu. Posiada ona niezwykłe zdolności, dzięki którym może wyczarować zimę, stworzyć bałwany, lodowiska, budować zamki z lodu, tworzyć wielkie bałwany, które niekoniecznie mają dobre zamiary... Jej zdolności są wielkie, jednak nie pozwalano jej ich używać. Przez całe życie była zamknięta w zamku i musiała ograniczać kontakt ze swoją siostrą Anną, którą przez przypadek skrzywdziła w dzieciństwie. Magia zniknęła ze wspomnień Anny, a Elsa musiała się nauczyć panować nad swoimi zdolnościami. Jednak nie pomagały jej w tym rady rodziców, którzy chyba jej nie kochali, bo wiedząc, że strach jest jej największym wrogiem sprawili, że bała się nawet własnego cienia... Wierzcie mi zamknięcie dziecka na całe życie w jednym pomieszczeniu nie rozwiąże Waszych problemów, a możliwe, że będzie przez to jeszcze gorzej. Jak na przykład tutaj. Elsa nie mogąc dłużej znieść ukrywania swoich uczuć wybucha i sprawia, że w całym królestwie zapanowuje zima. Z racji tego, że w ogóle nie panowała nad swoimi mocami, bo rodzice jej nie kochali i uważali za jakiegoś dziwoląga, nie wytrzymała presji. Gdy wreszcie została sama zrozumiała do czego jest zdolna i spostrzegła, że jej moc nie jest wcale aż tak groźna. Wystarczy nie pozwolić, aby strach nie zapanował nad człowiekiem i wszystko jest w porządku, ale to wcale nie jest takie łatwe.

Gdy tylko Kraina lodu pojawiła się w kinach zaczęto typować faceta dla naszej Elsy. Przede wszystkim byli to superbohaterowie, których moce były zbliżone do tej, którą posiada królowa Arendelle. Ja od samego początku widziałam Jacka i Elsę razem. Jest to taki typ pary, która zdecydowanie powinna być razem i naprawdę liczę na to, że ktoś się zlituje i umieści tych dwoje w jednej, chociaż krótkiej opowieści.

W sumie to aż dziw, że tylko Anna znalazła tego jedynego. Można by pomyśleć, że twórcy specjalnie zostawili miejsce u boku Elsy dla Jacka :D Przynajmniej ja będę tak sobie mówić, żeby mi smutno nie było ;)

Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę lubię zimę. Dla mnie jest to magiczny czas. Uwielbiam skrzypiący pod butami śnieg i to jak błyszczy się w świetle latarni. Uwielbiam malowidła, które zostawia na oknach i to jak niesamowita może być to pora roku, jak zaskakująca. Dlatego też kocham tych dwoje. Oni są uosobieniem zimy. Ich moce są nadzwyczajne i cudowne. Sama chciałabym takie posiadać. To jest take piękne i smutne, że mogą być razem, ale tylko i wyłącznie w naszej wyobraźni. W obrazkach czy fanartach. Że nie ma poświęconej im opowieści...

Ich moce są cudowne, ponieważ nie używają ich do pokonywania złoczyńców. Są bardziej dodatkiem, który czasami może sprawiać kłopoty. Który zaskakuje i sprawia, że nie ma się pojęcia, co czynić dalej. Są cudowne i niesamowite. Tak nieprawdopodobnie piękne...

Elsa i Jack są parą, która powstała w wyobraźni wielu osób. Są tylko naszą małą propozycją dla twórców, aby zastanowili się i może stworzyli ich razem w jednej bajce. Żeby oni sami mieli swój jeden mały kącik, którym mogliby się pochwalić.

Podoba Wam się takie parowanie bohaterów dwóch, całkiem innych bajek? Chcielibyście, aby Elsa i Jack byli razem? A może macie swoje własne typy? Może chcecie, aby Elsa albo całkiem ktoś inny znalazł tego jedynego w osobnej opowieści? Podzielcie się swoimi typami!

PS Chciałabym wstawić jeszcze z kilka obrazków, ale nie bardzo mam pomysł na tekst, dlatego wybrałam tylko kilka :(
PPS Obrazki pochodzą z Google!
PPPS Jeżeli macie ochotę zobaczyć więcej obrazków z Elsą i Jackiem to zapraszam tutaj!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.