Liebster Blog Award #10

kwietnia 10, 2015

Dawno ta zabawa u mnie nie gościła, ale zostałam zaproszona do niej przez Raven Stark z bloga My Books My Life za co serdecznie jej dziękuję! A oto te 11 pytań, na które musiałam odpowiedzieć!

1. W jakiej najdziwniejszej pozycji czytałaś/eś książkę?
Dziwne pytanie :P Nie czytam książek w jakichś ekstremalnych warunkach, dlatego moje pozycje nie są przekombinowane. Po prostu siedzę sobie na fotelu bądź w łóżku. Nic specjalnego.

2. Ulubiona pora dnia na czytanie?
Nie ma dla mnie znaczenia pora dnia. Każda wolna chwila jest dobra, aby coś poczytać.

3. Ulubiony męski bohater; dlaczego akurat on?
Nie mam ulubionego męskiego bohatera. Lubię kilku, ale jeszcze nie znalazł się taki, który całkowicie podbiłby moje serce.

4. Najlepsze piosenki do czytania to...?
Nie słucham muzyki przy czytaniu :)

5. Ulubiony autor wszechczasów?
Brak danych :P Za mało książek jednego autora czytałam, żeby móc oceniać.

6. W uniwersum jakiej książki chciałabyś/chciałbyś żyć i dlaczego?
Zastanawiające pytanie. Myślę jednak, że chciałabym żyć w świecie wykreowanym przez Anetę Jadowską w Heksalogii o wiedźmie. No i oczywiście chciałabym być wiedźmą :P Dlaczego? Po prostu uwielbiam klimat uf i myślę, że bym się w nim odnalazła, a anioły i diabły żyjące ze sobą w zgodzie? I to jeszcze przystojni? Biorę!

7. Lek na książkowego kaca?
Nadal szukam :)

8. Który autor sprawił, że nie mogłaś/eś się otrząsnąć po skończeniu książki, po którym dostałaś/eś schizy, nie mogłaś/eś nic robić; jaka to była książka?
Smutno to mówić, ale nie mam raczej takich książek. Co prawda zdarzyło się kilka, których zakończenie sprawiało, że miałam ochotę sięgać po kolejne tomy, lecz nie było to aż tak intensywne, abym nie myślała o niczym innym.

9. Ekranizacji jakiej książki najbardziej żałujesz i dlaczego?
Najgorszą ekranizacją moim zdaniem jest Eragon oraz Percy Jackson. Złodziej pioruna. W obu przypadkach wiele zostało zmienione i naprawdę istotne momenty zostały po prostu wycięte.

10. Najgorsze zakończenie książki/duologii/trylogii/serii z jakim się spotkałaś/eś?
Nie lubię otwartych zakończeń. To tak jakby autor pomyślał 'hm... nie mam pomysłu na zakończenie, więc zostawię to tak nie do końca rozwiązane niech czytelnik sam sobie dopowie resztę'. Lubię wiedzieć jak się wszystko skończyło. Kto jest z kim i czy są szczęśliwi. Dlatego rozczarowujące i wstrząsające było dla mnie zakończenie trylogii Delirium czy Kronik Czerwonej Pustyni. Takie otwarte zakończenie sprawiające, że tak naprawdę nie wiadomo co się właśnie wydarzyło...

11. Co byś zrobił/a dla spotkania ukochanego autora?
Wszystko :P No dobra - nie wszystko. Na pewno bym nikogo nie zamordowała ani nie kradłabym. Mówiąc krótko - zrobiłabym wszystko co jest legalne :D

Ja nikogo nie nominuję, ponieważ nie mam pomysłu na pytania :) Ale mam nadzieję, że odpowiedzi się Wam podobały ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.