Czekoladowy TAG Książkowy

czerwca 14, 2015
Dziś chciałabym Was zaprosić na Chocolate Book TAG, czyli Czekoladowy TAG Książkowy. Możecie go podziwiać w dwóch formach - pisemnej i video - ponieważ okazało się, że mój (właściwie to mojego brata) aparat robi filmiki dość słabej jakości. Dlatego postanowiłam pobawić się i opisałam wszystko mniej więcej tak samo jak opowiedziałam w nagraniu. Serdecznie zapraszam do podziwiania Tagu i powiedzcie mi czy filmik jest aż tak słabej jakości jak podejrzewam :P
Już nie ma filmiku, gdyż usunęłam go. 

Do tej kategorii wybrałam książkę Powód by oddychać by Rebecca Donovan. W książce poruszany jest temat przemocy w rodzinie. Główna bohaterka, Emma, jest gnębiona i poniżana przez własną ciotkę. Znosi wszystko, co zgotuje jej los i stara się być najlepsza we wszystkim, a przede wszystkim nie zawadzać i praktycznie być niewidzialną w rodzinie, która tak naprawdę jej wcale nie chce. Mówiąc szczerze rozumiem jej lęk przed powiedzeniem prawdy, gdyż ucierpieliby dzieci jej ciotki, które są traktowane całkiem normalnie. Kobieta nienawidzi tylko Emmy, gdyż pojawiła się w ich życiu całkiem niespodziewanie i to zburzyło jej idealną rodzinę.
Wybrałam całą serię o Stephanie Plum autorstwa Janet Evanovich. Do tej pory udało mi się przeczytać siedem części tego cyklu i w każdej z nich jest wiele momentów, kiedy można wybuchnąć śmiechem. Historie Stephanie są naprawdę interesujące i zabawne. Często jej pościgi za zbirami sprawiają, że uśmiech ani na sekundę nie schodzi z twarzy, ponieważ potrafi to robić w umiejętnie zabawny sposób. A gdy na horyzoncie pojawia się Lula brzuch ze śmiechu zaczyna boleć!
Do tej kategorii wybrałam dwie książki, które już znajdują się na mojej półce.
Pierwszą z nich jest Sabriel by Garth Nix. O serii Stare Królestwo w tym roku zrobiło się dość głośno. Widziałam kilka naprawdę pochlebnych opinii na jej temat i właśnie dlatego postanowiłam się w nią zaopatrzyć. I tak oto książka czeka na mojej półce aż znajdę chwilę czasu na zapoznanie się z nią. Mam nadzieję, że niebawem to nastąpi, ponieważ czuję, że spodoba mi się ta historia.
Drugą pozycją jest Grim. Pieczęć ognia by Gesa Schwartz. Książkę kupiłam pod koniec roku 2014. Zaczęłam ją czytać na drugi dzień od dostania jej i utknęłam w połowie. Czuję, że ta pozycja może być naprawdę dobra i interesująca, ale równocześnie na razie nie mam ochoty do niej wracać. Mam nadzieję, że niebawem to się zmieni, bo jestem niezmiernie ciekawa jak to się wszystko rozwiąże.
Pojawił się mały problem z wyborem książki do tej kategorii. W końcu jednak mój wybór padł na Love, Rosie by Cecelia Ahern. Ta książka jest niezwykle urocza i słodko-gorzka. Niesamowicie się przy niej bawiłam i patrzyłam jak główni bohaterowie dorastają, podejmują lepsze i gorsze decyzje. Było to cudowne i niezapomniane.
Z wyborem książki do tej kategorii nie miałam większych problemów. Od początku byłam przekonana, że znajdzie się tutaj Drzewo migdałowe by Michelle Cohen Corasanti. Jest to historia, której nigdy nie podejrzewałabym się, że mi się spodoba. Po raz pierwszy sięgnęłam po opowieść, w której poruszany był temat wojny. Nigdy nie pomyślałabym, że się gnę po nią, ale jakimś dziwnym trafem pojawiła się w mojej biblioteczce i niesamowicie mnie wciągnęła.
Tutaj pojawia się problem. Nie posiadam książki, na której punkcie miałabym bzika. W końcu jednak postanowiłam, że wybiorę do tej kategorii książkę ze swojego ulubionego gatunku, czyli urban fantasy. Postawiłam na serię o Dorze Wilk, czyli Heksalogię o wiedźmie by Aneta Jadowska. Uwielbiam ten cykl, jednak nie mam na jego punkcie bzika, choć bardzo chętnie zaopatrzyłabym się w kubek z tej serii. Ma ktoś może na zbyciu trochę kasy?
Moim skromnym zdaniem, po każdą książkę sięgamy dla przyjemności, więc tak troszkę ta kategoria nie ma dla mnie sensu. Myślę jednak, że chodzi tu o pozycję, po którą sięgamy, gdy nie mamy już siły na nic innego i lubimy wracać do świata w niej przedstawionego. Ja raczej nie czytam kilkakrotnie jednej książki, co jest spowodowane brakiem czasu, ale pomyślałam, że do tej kategorii pasowałaby seria Akademia Mitu by Jennifer Estep. Są to dość niezobowiązujące i zarazem ciekawe opowieści, które potrafią zrelaksować i dać chwilę oddechu. Sama przyjemność.
Nie będę oryginalna. Mimo że uważam, że każdy ma inny gust i nie wszystkim idzie dogodzić to do tej kategorii wybrałam oczywiście Harrego Pottera by J.K. Rowling. Mimo wszystko uważam, że w tej serii znajduje się wiele interesujących i mądrych aspektów. Powinna się ona spodobać większości osób. Czasami nawet i tym, którzy za fantastyką jakoś nie przepadają.

To by było na tyle. Do zabawy nominuję każdego kto czyta tego posta.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.