Czytelnicze podsumowanie III kwartału 2015

października 19, 2015
Znając życie mało kto przeczyta ten wstęp. Raczej od razu zabierzecie się do sprawdzania co za książki tym razem zdobyły "nagrody". Aby jednak przypomnieć co to właściwie za zabawa, napiszę parę słów. Jak mam nadzieję pamiętacie Książkowy plebiscyt pojawia się co kwartał i polega na wyborze spośród wszystkich przeczytanych przeze mnie książek w danym kwartale, w sumie dziesięciu, które zdobywają różnego rodzaju tytuły. Wszystko jest zamieszczone poniżej. Jako że ten pomysł się Wam spodobał i mi w sumie też, mam nadzieję, że będę go jeszcze dłuższy czas kontynuowała. Na razie jednak zapraszam Was do zapoznania się z pozycjami, które udało mi się przeczytać w ostatnich trzech miesiącach, a później do sprawdzenia kto znalazł się w gronie zwycięzców.Książka Marcusa Sedgwicka pt. Niezauważalna od razu przykuła moją uwagę - właśnie ze względu na okładkę, dlatego nie miałam większych problemów z wybraniem pozycji do tej kategorii, choć mówiąc szczerze miałam zamiar tę powieść umieścić w jeszcze jednej, ale zgodnie ze swoimi obietnicami nie mogłam.

Jeśli jednak chodzi o wybór najgorszej okładki to nie do końca byłam zdecydowana. Nie było takiej, która jakoś szczególnie odznaczałaby się swoim wyglądem, ale w końcu musiałam na coś postawić. Wybór padł na książkę Ender by Lissa Price. Jak wspominałam w recenzji nie jest to urodziwa grafika. Moim skromnym zdaniem jest zbyt sztuczna i przerysowana.


Z wyborem postaci do obu tych kategorii miałam spory problem. Zwłaszcza, że nie było takiej bohaterki, którą bym pokochała lub znienawidziła. Jednak wybrać coś musiałam. Tytuł Najlepszej bohaterki wędruje do Cristiny, czyli głównej postaci z książki Nie tacy oni straszni by Federica Bosco. Jest ona zabawną, ciekawą i wydaje się być naprawdę miłą osobą, która ma wiele interesujących przeżyć.

Tytuł Najgorszej bohaterki wędruje za to do Eureki, która pochodzi z książki Łza by Lauren Kate. Nie do końca przekonała mnie ona do siebie. Zwłaszcza, że autorka nie przyłożyła się do stworzenia postaci, pozostawiając je dość papierowymi i pozbawionymi wyrazu.Z wyborem najlepszego bohatera nie miałam żadnych problemów. Od razu wiedziałam, że ten tytuł zgarnie wspaniały Levi z książki Fangirl by Rainbow Rowell. Jest to jeden z najlepiej skonstruowanych bohaterów książkowych. Do tego zaraża swoim uśmiechem i pozytywnym podejściem do życia. No i przywraca wiarę, że istnieją tacy chłopcy.

Długo zastanawiałam się kogo by wybrać jako najgorszego bohatera, gdyż nikt aż tak nie zalazł mi za skórę, aby go do tej kategorii nominować. W końcu jednak wybrałam Bensona, pochodzącego z powieści Wariant autorstwa Robisona Wellsa. Jest on dość irytującym i momentami sprawiającym wrażenie głupiego chłopakiem, dlatego stwierdziłam, że się nadaje do tej kategorii.Nie wiem czy pamiętacie, ale w recenzji Wbrew sobie by Katarzyna Kołczewska wspominałam, że jest to moje pierwsze spotkanie z polską obyczajówką i byłam mocno zaskoczona, że aż tak mi się ona spodobała. Właśnie z tego powodu otrzymała ona tytuł Największego zaskoczenia III kwartału 2015.

Co prawda łatwo nie było wybrać największego rozczarowania, bo początkowo ten tytuł miał przypaść Niezauważalnej, ale w końcu musiałam postawić na coś innego i wybór padł na mocno rozczarowujące zakończenie trylogii Testy, czyli Egzamin dojrzałości by Joelle Charbonneau. Może i nie oczekiwałam wiele od tej serii, ale na pewno miałam nadzieję na coś lepszego niż to co dostałam.


Nie było łatwych wyborów w tym zestawieniu i tak samo sprawa się ma w tej kategorii. Jako, że muszę zawsze coś wybrać pomyślałam, że Cztery sekundy do stracenia by K.A. Tucker zasługują na tytuł Najlepszej książki III kwartału 2015. Jest to naprawdę bardzo dobra książka, którą czyta się z zapartym tchem, doceniając ją w każdym calu.

Do końca nie byłam pewna czy umieszczać książkę Musimy coś zmienić by Sandy Hall w tej kategorii czy jednak w Największym rozczarowaniu. Jako, że jednak nie miałam nic innego do wyboru jako najgorszej książki to trafiła ona tutaj. Zbyt przekombinowana moim zdaniem i zbyt przeciętna. 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.