Liebster Blog Award #11

czerwca 24, 2016
Dziś post luźno związany z książkami. Jakiś czas temu dostałam nominację do Liebster Blog Award i stwierdziłam, że najwyższy czas, aby na nią odpowiedzieć. Za to wyróżnienie serdecznie dziękuję Isabelle West z bloga Z książkami przy kawie! Ogromnie się cieszę, bo już dawno nie brałam udziału w tego typu zabawach. Jestem jednak zaskoczona, bo zazwyczaj w tej grze zadawanych było 11 pytań, a ja (oraz kilka innych blogerów wytypowanych przez Isabelle) musiałam odpowiedzieć na 10. Czy to błąd, czy celowe zagranie?

1. Jak często sięgasz po książki dla czystej przyjemności?
Dobre pytanie. Kiedy człowiek prowadzi bloga przede wszystkim myśli o tym, żeby czytać książki do recenzji. I to jak najszybciej. Nie znaczy to jednak, że nie czyta się ich dla przyjemności – przynajmniej w małym stopniu. Przecież zazwyczaj dostajemy pozycje, o które prosimy, które w jakiś sposób nas zaintrygowały i czym prędzej chcielibyśmy się w nie zagłębić. Jednak jeśli chodzi o czystą przyjemność, bez terminów i siekiery wiszącej nad głową zwaną Deadline, można powiedzieć, że kilka razy w miesiącu. Zazwyczaj kiedy wyrobię się z recenzenckimi. Od kilku dni czytam tylko dla przyjemności, bo wszystkie recenzenckie mam z głowy.

2. Jak się czujesz, kiedy widzisz czytających książki ludzi?
Cieszę się jak głupia, bo znaczy to, że czytanie wcale nie umiera. Może nie jest na najwyższym poziomie, ale przynajmniej ludzie nadal sięgają po książki. Zazwyczaj jak widzę kogoś z książką próbuję podejrzeć tytuł, żeby wiedzieć w czym się zaczytuje.

3. Film, który ostatnio obejrzałaś/obejrzałeś?
Wydaje mi się, że Strażnicy Galaktyki. W między czasie oglądałam jeszcze Transformersów, ale z racji, że znam to prawie na pamięć, nie będę tego liczyć. Natomiast Strażników oglądałam całkowicie niespodziewanie. Wtedy jeszcze przygotowywałam się do matur i właśnie zamiast się uczyć to oglądałam film. Na szczęście jakoś mocno się to na mnie nie odbiło.

4. Masz rodzeństwo?
Mam starszego o dwa lata brata oraz sześć lat młodszą siostrę. Cały czas próbuję ich przekonać, żeby zaczęli czytać książki, ale nie zawsze mi idzie :P

5. Książka, która ostatnio za Tobą chodzi?
Nie zauważyłam, aby ostatnimi czasy podążała za mną jakakolwiek książka. Poza tym nie wiedziałam, że one mają nogi i mogą za ludźmi chodzić! A tak poważnie to Królowa cieni. Ogromnie ciekawią mnie dalsze losy Celaeny, dlatego nie mogę się doczekać aż trafi ona w moje lepkie ręce. Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.

6. Dlaczego zdecydowałaś/zdecydowałeś się założyć bloga?
Kiedy go zakładałam chciałam po prostu mieć darmowe książki, jednak z czasem doszło do mnie, że nie o to przecież chodzi w blogowaniu. Nie wstydzę się tego, że kierowały mną takie egoistyczne pobudki, bo po prostu byłam zbyt głupia, żeby ogarnąć, że samo założenie bloga nie sprawi, że książki zaczną spływać do mnie od każdego wydawcy. Teraz robię to bardziej dlatego, że to lubię i chcę się dzielić z czytelnikami swoimi opiniami.

7. Czy pożyczasz książki? Dlaczego tak, dlaczego nie?
Książki pożyczam przede wszystkim swojemu tacie, kuzynce oraz przyjaciółce. Robię to, ponieważ lubię się dzielić. Jaki sens byłby w posiadaniu setek książek, żeby leżały na półce i nikt nie mógłby się w nie zagłębiać.

8. Czy używasz zakładek? Jeśli tak, to ile ich masz w swojej kolekcji?
Używam zakładek. Nie potrafiłabym używać do zaznaczania stron niczego innego. Mówiąc szczerze, nie mam pojęcia ile zakładek znajduje się w mojej kolekcji. Nigdy na tyle mnie to nie interesowało, aby je przeliczyć. Ale mam ich więcej niż używam. Wybieram zazwyczaj swoje ulubione, których jest kilka, choć posiadam o wiele więcej.

9. Wolisz wypożyczać książki czy je kupować?
Kupuję książki tylko, kiedy naprawdę, ale to naprawdę ich pragnę. Kiedy wiem, że nie będę mogła bez nich żyć. Częściej jednak wypożyczam, ponieważ mam bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę, gdzie można znaleźć naprawdę interesujące tytuły i to mniej więcej dwa czy trzy miesiące po premierze.

10. Zdefiniuj swojego bloga jednym słowem.
Oryginalny (przynajmniej mam taką nadzieję!)

Ja nie nominuję nikogo, ponieważ jestem beznadziejna w wymyślaniu pytań :) Ale mam nadzieję, że moje odpowiedzi przypadły Wam do gustu i nie zaczniecie w mnie rzucać kamieniami albo innymi pomidorami ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.