Czytelnicze podsumowanie III kwartału 2016

listopada 18, 2016
Nieco mi się zeszło z napisaniem tego posta, ale najważniejsze, że pojawił się zanim kolejny kwartał upłynął ;) Dziś chciałabym przedstawić Wam zestawienie z książkami, które udało mi się przeczytać w ciągu lipca, sierpnia oraz września. Tych pozycji było aż 27 i najfajniejsze jest to, że kwartał zaczęłam z Remigiuszem Mrozem i również zakończyłam go właśnie z tym Panem. Dodatkowo - czwarty kwartał również rozpoczęłam książkami Mroza. To opisuje w pewnym sensie moją fascynację twórczością "mrozowską". Ale nie chcę zbyt mocno przedłużać. Poniżej zamieszczam kolaż z wszystkimi książkami, które udało mi się przeczytać w III kwartale 2016, następnie przechodzimy do konkretów.


Uwielbiam tę okładkę! Dlatego nie było możliwości. To ona musiała wygrać tę kategorię. Jestem pewna, że Wy również podzielicie mój entuzjazm. Moim zdaniem wydawnictwo Jaguar stworzyło przepiękną grafikę dla książki Na przekór nocy by Estelle Laure. Właśnie dlatego zdobywa ten tytuł bezsprzecznie. Te hipnotyzujące oczy kupiły mnie całą. Nie mogłam im się oprzeć. Mam nadzieję, że Wy również.

Z wyborem najgorszej okładki miałam nieco kłopotów, ale w końcu zdecydowałam się na Żyj szybko, kochaj głęboko by Samantha Young. Nie jest najbrzydsza, ale zdecydowanie mi do gustu nie przypadła. Przede wszystkim czcionką i małym bałaganem. Można było zrobić to dużo lepiej.

Akurat z wyborem najlepszej bohaterki nie miałam większych kłopotów. Kiedy popatrzyłam na listę książek, które udało mi się przeczytać w III kwartale wiedziałam, że Nikita z książki pod tytułem Dziewczyna z Dzielnicy Cudów by Aneta Jadowska zgarnie tę nagrodę. Jest ona pełną wielu sprzecznych emocji osobom, ale przede wszystkim jest waleczną i pełną determinacji postacią, a takie kupują mnie w całości.

Przy wyborze najgorszej bohaterki pojawił się kłopot. Jednak w końcu udało mi się z niego wybrnąć. Zdecydowałam, że ten niechlubny tytuł powędruje do Elizabeth z książki Powietrze, którym oddycha by Brittainy C. Cherry. Nie przekonała mnie do siebie. Miała wiele wad, które mnie irytowały i nie pozwalały na polubienie jej osoby.

Dopiero, co Brittainy C. Cherry pojawiła się przy okazji najgorszej bohaterki (w sumie Aria też mogłaby wygrać tę kategorię), a tutaj mamy Leviego z Art & Soul, który według mnie jest najlepszym bohaterem. W tym chłopaku można się zakochać. Jest zbyt dobry, zbyt miły i zbyt czarujący dla tej dziewczyny. Szkoda, że ciężko znaleźć takiego faceta, co by był jednocześnie przyjacielem i miłością Twojego życia. Jestem pewna, że każda z nas chciałaby kogoś takiego posiadać.

Tu miałam nieco problemów. Nie do końca byłam przekonana. Co prawda za Kimą nie przepadam i dałam upust swoim emocjom w recenzji, ale nie nazwałabym go najgorszym bohaterem. Wybrać jednak coś musiałam, dlatego padło na postać z Ognistego oczyszczenia by Francesca Haig.

To jest chyba najbardziej naciągany zwycięzca z całego tego zestawienia. Mimo że uwielbiam romanse ukazane przez K. A. Tucker, również w Pięciu sposobach na upadek, to nie potrafiłabym powiedzieć, że są najlepsze. Ale zdecydować się na coś musiałam. Stwierdziłam, że pójdę w coś, co mi się podobało. Do czego nie miałam większych zastrzeżeń. Dlatego padło na ten tytuł.

Tutaj też nie było łatwo, jednak już mamy mniej naciąganego zwycięzcę. Romans w książce Moje serce i inne czarne dziury by Jasmine Warga moim skromnym zdaniem był całkowicie niepotrzebny i stworzony na siłę . Nie widać prawdziwych uczuć między bohaterami, a uczucie między nimi rodzi się w ekspresowym czasie.

Dwa razy Remigiusz Mróz! Ciekawe, nieprawdaż? Zacznę od Kasacji. Wybrałam tę książkę jako zaskoczenie, gdyż było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego Pana. Nie spodziewałam się zbyt wiele, ale to co dostałam bardzo mnie zaintrygowało. Sprawiło, że w ciągu dwóch miesięcy zebrałam sześć książek jego autorstwa. Nieco mam teraz kuku na jego punkcie. Cieszcie się, że nie piszę recenzji kontynuacji, bo bardzo dużo byłoby jego książek tu :D

Natomiast na Ekspozycji się zawiodłam (więcej w recenzji się pojawi). Spodziewałam się wiele po cyklu z Chyłką w roli głównej, dlatego byłam lekko zniesmaczona (?) tym co dostałam. Nie do końca przypadło mi to do gustu, stąd taka decyzja.

Wiem, że w poprzednim kwartale również zwyciężyła książka autorstwa Kim Holden, ale nie poradzę nic na to, że uwielbiam jej powieści. Może Gus nie był tak cudowny, jak Promyczek, ale i tak jestem oczarowana całą tą historią. Czekam z niecierpliwością na więcej  książek tej autorki i liczę, że będą równie emocjonujące i niesamowite, co te dwie.

Wybaczcie, jeśli jesteście fanami Real by Katy Evans. Niestety, ale ja uważam ją za jedną z najgorszych pozycji jakie udało mi się przeczytać w ostatnim czasie, a może i nawet w ogóle. Nie przekonali mnie mdli bohaterowie, nie przekonała mnie historia, ani przystojniak, który kusi niesamowicie. Dlatego musiałam umieścić ją w tym miejscu.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.