[Zapowiedzi] Maj 2017

maja 05, 2017

Standardowo opisy oraz daty premier znajdziecie w zakładce Zapowiedzi. (Niestety nie ma tam informacji na temat Bez serca oraz Wiecznej prawdy, ponieważ nie byłam w stanie znaleźć polskich opisów, jednak są to książki, które powinny pojawić się w maju. Przynajmniej Bez serca.)
  • Tysiąc odłamków ciebie — Claudia Gray Firebird #1, wydawnictwo Jaguar
  • Gniazdo — Maria Dahvana Headley Magonia #2, wydawnictwo Galeria Książki
  • Codziennie fit — Marta Hennig Grupa Wydawnicza Publicat
  • Pusta noc — Paulina Hendel Żniwiarz #1, wydawnictwo Czwarta Strona
  • Wieczna prawda — Brodi Ashton Podwieczność #3, wydawnictwo Papierowy Księżyc
  • Wiatrodziej — Susan Dennard Czaroziemie #2, wydawnictwo Sine Qua Non
  • Franco — Kim Holden Promyczek #3, wydawnictwo Filia
  • Bez serca — Marissa Meyer wydawnictwo Papierowy Księżyc
  • Deniwelacja — Remigiusz Mróz Komisarz Forst #4, wydawnictwo Filia
  • Żerca — Katarzyna Berenika Miszczuk Kwiat paproci #3, wydawnictwo WAB
Tysiąc odłamków ciebie | Pusta noc Te dwie to całkowite nowości, o których nie wiem zbyt wiele. Ale wydają się być naprawdę interesujące. Pierwsza przez okładkę, która niewątpliwie przykuwa wzrok. Natomiast druga obraca się w kręgu mitologii słowiańskiej, która po lekturze Szeptuchy wydaje się być naprawdę interesująca. Stwierdziłam, że warto byłoby sprawdzić jak inna autorka podeszła do tego tematu i jak wykorzystała tę mitologię.
Deniwelacja Kiedy dowiedziałam się, że Forst wraca miałam bardzo mieszane uczucia. Przede wszystkim nie chciałam tego powrotu. Dla mnie seria z komisarzem została zamknięta. Wszystkie wątki zostały rozwiązane i nareszcie nie czekała Forsta kolejna potyczka. A Mróz mi tutaj wyjeżdża z kolejną częścią i kolejnymi przykrościami skierowanymi w głównego bohatera. Zaczynam wątpić w obecność sumienia u Pana Mroza. On chyba lubi znęcać się nad swoimi bohaterami, a także czytelnikami.
Żerca | Gniazdo Dwie kontynuacje. Zastanawiam się jednak czy na obie czekam równie mocno. Na pewno interesują mnie dalsze losy Gosi i Mieszka, dlatego książkę Miszczuk przeczytam prędzej czy później. Z kolei druga część Magonii jakoś nie do końca do mnie przemawia. Pierwszy tom nie był zły i raczej miałam względem niego pozytywne odczucia, ale chyba coś zmieniło się w moim sposobie patrzenia na podobne tytuły. Może kiedyś przeczytam Gniazdo, ale nie sądzę, aby nastąpiło to w najbliższej przyszłości.
Codziennie fit Martę poznałam w zeszłym roku, jakoś po maturach. Byłam zaskoczona jej zwyczajnym podejściem do zdrowego żywienia i odchudzania. Bardzo polubiłam jej bloga i racjonalne podejście do życia. Przez kilka miesięcy starałam się odżywiać zdrowiej i ćwiczyć, ale coś mi nie idzie. Mam nadzieję, że ta książka oraz spotkanie z Martą na WTK sprawią, że wreszcie się ogarnę.
Bez serca | Wieczna prawda Obie książki mam już za sobą. Recenzję pierwszej z nich dostaniecie niebawem, również w wersji wideo. Moja opinia na temat trzeciej części Podwieczności pojawi się w drugiej połowie maja, ale również otrzymacie dwie jej warianty — pisemną i wideo. Plus dodatkowy materiał, o którym na razie nic nie powiem. Jeśli uda mi się go nagrać, to wtedy będę mówiła.
Wiatrodziej | Franco Na te książki czekam najbardziej. Na Wiatrodzieja, ponieważ Merik. Myślę, że to wystarczy za wytłumaczenie. Uwielbiałam go w Prawdodziejce, dlatego pewna jestem, że i tutaj mi się spodoba. Jeśli chodzi o Franco — uwielbiam Promyczka, ale nie jestem pewna czy jest sens, aby pisać tak dużo części tej serii. Mi zupełnie wystarczyły te dwie, które już dostaliśmy. Ewentualnie autorka mogłaby pokusić się o historię Kellera. Błagam. Ja chcę dla niego jak najwięcej szczęścia.

A Wy na co czekacie w maju?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.