Warto posłuchać | Marzec 2018

kwietnia 10, 2018
Obiecywałam Wam ten post na wczoraj, jednak zamiast go pisać, zabrałam się za czytanie książki The Studying Hours od Sary Ney. Tak mnie wciągnęła, że nie oderwałam się dopóki nie skończyłam. Mam nadzieję, że w takich okolicznościach wybaczycie mi tę obsuwę!

The Neighbourhood, Album: The Neighbourhood, piosenka —Scary Love
Po ostatnim albumie nie byłam do końca pewna, czego mogę się spodziewać od tego zespołu. Podobały mi się wtedy właściwie tylko single, dlatego trochę obawiałam się włączać tę płytę. Jednak nie zawiodłam się. Większość utworów przypadło mi do gustu, a dla Was wybrałam jeden — dość (nie)typowy i naprawdę fajny.

Aleksander Walmann — Talk To Hand
Jeśli oglądacie Eurowizję (albo przynajmniej oglądaliście zeszłoroczną) to powinniście kojarzyć tego Pana. Razem z JOWST reprezentował Norwegię i w tym roku, już jako solista, brał udział w krajowych preselekcjach do tego muzycznego konkursu. Niestety, Rybak się wpierdzielił i to on pojedzie do Lizbony. Natomiast mi piosenka Walmanna bardzo się podoba i żałuję, że nie będę miała okazji usłyszeć jej na portugalskiej scenie.

Panic! at the Disco — Say Amen (Saturday Night) oraz Fuck Silver Lining
BĘDZIE NOWY ALBUM. (znowu z małą liczbą piosenek) NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ. Say Amen przesłuchałam po raz pierwszy zupełnie przypadkowo, ponieważ odtworzyłam sobie playlistę Rock this na Spotify i najgorsze jest to, że nie poznałam, że to jest Panic! at the disco. Czy ja naprawdę mogę nazywać siebie nadal fanką P!ATD? (wgl. jestem zachwycona, że teledyski Say Amen–This is Gospel–Emperor’s New Clothes tworzą całą historię — ciekawe, czy będzie tego więcej!)

Years&Years — Sanctify
Lubię Years&Years i kiedy odkryłam, że mają nową piosenkę, musiałam jej posłuchać. W sumie nadal nie wiem czy jest to jakiś singiel nadchodzącej płyty, czy po prostu sobie wypuścili nowy utwór. Kto wie?

John Newman — Fire in me
Zupełnie przypadkowo przesłuchałam tej piosenki — wyskoczyła mi na YT jako proponowana. Z komentarzy wywnioskowałam z kolei, że John miał jakieś problemy zdrowotne, dlatego przez jakiś czas nie pojawiał się nigdzie. Dowiedziałam się, że miał raka i teraz wraca po walce z nim. I właśnie to słychać w tej piosence — nadal ma ogień, aby tworzyć, aby śpiewać, aby być znaczącym.

James Bay — Pink Lemonade
Nowe wydanie Jamesa Baya nie do końca mi na początku odpowiadało. W Wild Love nie do końca przypadł mi do gustu, jednak Pink Lemonade to zupełnie inna kwestia. To jest naprawdę interesująca propozycja. Nadal zupełnie inna od tego, co mieliśmy na pierwszej płycie Jamesa, ale mi zdecydowanie bardziej się podoba. I wpada w ucho!

JOWST ft. Aleksander Walmann — ThatFeeling
Ach, I wracamy do Aleksandra. Przez przypadek odkryłam, że stworzył jeszcze jedną piosenkę z JOWST i naprawdę mi się spodobała! Mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu!

Accantus — Getsemani
A jako bonus — coś od Accantusa. Uwielbiam ich wykonania utworów z musicalu Jesus Christ Superstar, a po przesłuchaniu tego po prostu nie mogłam się nadziwić, że można być aż tak wspaniałym. U-W-I-E-L-B-I-A-M.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.