Wakacyjne czytanie Odcieni magii!

lipca 13, 2018
Jakiś czas temu na Facebooku oraz Instagramie wspominałam, że chciałabym zrobić lipcowe czytanie serii Odcienie magii. Miało to również mnie zmotywować do ponownego sięgnięcia po tę trylogię, ponieważ naprawdę chciałabym ją przeczytać po raz drugi. Dopiero niedawno udało mi się zrobić wszystkie grafiki (albo większość), dlatego nareszcie mogę ogłosić początek akcji!

Ale o co chodzi? 
A to akurat jest dość proste! Chodzi o to, aby w trakcie wakacji przeczytać chociaż jeden tom serii Odcienie magii. Nie zależy mi na tym, abyście czytali konkretny tom — możecie dopiero zaczynać swoją przygodę, czytając Mroczniejszy odcień magii, kontynuować ją w Zgromadzeniu cieni lub kończyć z Wyczarowaniem światła. Możecie także sięgnąć po prostu po angielską wersję! Wszystko zależy od Was! Ja sama będę czytała całą serię po raz drugi.

Wakacje — mamy czas do końca sierpnia czy września? 
Wiem, że wśród osób, biorących udział znajdą się zarówno studenci, jak i uczniowie, a nawet osoby, które mają te etapy życia za sobą, dlatego granicę wyznaczacie sobie sami. Ostatecznym terminem jest jednak 30 września 2018, ponieważ chciałabym zrobić też podsumowanie :)

Czy będą konkursy/promocje?
Wszystko zależy od Was! Przede wszystkim — czy będziecie chcieli, a także jak dużo osób weźmie udział w akcji. Chciałabym zachęcić jak największą liczbę czytelników, dlatego im więcej Was będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że jakiś konkurs się pojawi. Postaram się również zorganizować coś z wydawnictwem, jednak przy małym zainteresowaniu nie będzie to raczej możliwe, dlatego liczę na Waszą pomoc ;) Postaram się również o kody promocyjne na książki z serii, ale to tylko wtedy, gdy będzie Was naprawdę dużo, bo nie sądzę, aby to się udało przy niewielkiej liczbie zainteresowanych.

Czy jest jakaś grupa/wydarzenie, gdzie możemy dzielić się swoimi przemyśleniami w trakcie lektury?
Ależ oczywiście! Na Facebooku znajdziecie grupę, która nazywa się Wakacyjne czytanie Odcieni magii, możecie też kliknąć link i od razu zostaniecie tam przeniesieni: http://bit.ly/Odcienie-grupa. Tam są cztery posty — do każdego dołączona jest okładka tomu, którego dotyczy, a także wszystkie tomy w jednym poście, gdzie można spoilerowo opowiedzieć o całej serii. Pod tymi postami rozmawiamy spoilerowo o danej części, dlatego proszę się nie skarżyć, że później dowiedzieliście się czegoś przypadkiem ;) Poza tym proszę Was o przeczytanie regulaminu grupy, aby nie wynikło zbyt wiele problemów.

Czy są jakieś grafiki/bannery albo hashtag?
Grafiki pojawią na moim Instagramie (i będą w wyróżnionych relacjach), będziecie je mogli umieścić na swoich Instastory, tam będziecie mogli mnie oznaczyć, abym wiedziała, że także bierzecie udział w akcji. Jeśli będziecie chcieli grafiki innego rodzaju, proszę napiszcie, bo sama nie wiem, jakie jeszcze mogłabym umieścić. 
Natomiast swoje zdjęcia serii na IG możecie podpisywać hashtagiem #WakacyjneOdcienieMagii, abym mogła Was znaleźć. Plus, niewykluczone, że najlepsze zdjęcia zostaną w jakiś sposób nagrodzone ;) 

Kim są ambasadorzy akcji i czy mogę nim zostać?
Ambasadorzy akcji to osoby, które czytały wszystkie tomy serii i chcą pomóc w rozprzestrzenianiu się wieści na temat tej serii. Chcą, aby więcej osób ją czytało. Jedną z nich jest cudowna eM z bloga eM poleca, która czytała serię i chciała mnie wspomóc w promocji akcji. Ambasadorzy nie są zmuszani w żaden sposób do ponownego czytania książek, ale jeśli mają taką ochotę (jak ja), mogą to robić. Dlatego jeśli ktoś z Was czytał całą serię i chciałby mi oraz eM poleca pomóc w promocji akcji, serdecznie Was zapraszam! Napiszcie do mnie maila na recenzje.kasia@onet.pl i w załączniku dorzućcie swoje logo/logotyp, dzięki temu dołączę Was do grafik.

Ale w ogóle to, co to za seria?
Tutaj przedstawiam Wam wszystkie trzy części, które wchodzą w skład trylogii Odcienie magii. Jeśli jesteście ciekawi moich recenzji na ich temat kliknijcie w tytuły, a przeniesiecie się do moich opinii: Mroczniejszy odcień magii, Zgromadzenie cieni, Wyczarowanie światła. Natomiast, jeśli chcielibyście się przenieść do oficjalnych opisów, podrzucam linki: Mroczniejszy, Zgromadzenie, Wyczarowanie.
W skrócie — seria opowiada o czterech równoległych Londynach — Szarym, Czerwonym, Białym i Czarnym — a między nimi może poruszać się jedynie Antari. Jednym z nich jest główny bohater, Kell. Jest dużo magii, sporo akcji i ogólnie jest czarodziejsko. Plus, nie ma nachalnego wątku miłosnego, który przysłaniałby w jakikolwiek sposób całą akcję. Myślę, że tak krótki opis wystarczy, aby wyjaśnić o co mniej-więcej chodzi. Reszty lepiej dowiedzieć się samemu.

Dziękuję!
Z góry chciałabym podziękować każdemu, kto weźmie udział w akcji albo samej promocji. Sama nie zdołam dotrzeć do jakiejś dużej liczby osób, dlatego każdemu, kto choć wspomniał o akcji należą się wielkie podziękowania! <3 Ogromne podziękowania też dla eM poleca, która bez zawahania zdecydowała się mi pomóc! eM, jesteś wspaniała!

PS Jeśli jeszcze są jakieś niejasności, proszę piszcie w komentarzach. Naprawdę już nie wiedziałam, co mam napisać, a czego nie muszę, dlatego w razie czego nie bójcie się zwrócić mi uwagi, że czegoś brakuje.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.