Zdobycze z ostatniego pół roku

maja 05, 2019
Już dawno nie pisałam Wam tutaj o książkach, które znalazły się na mojej półce, a spowodowane było to tym, że bardzo mocno ograniczyłam egzemplarze recenzenckie ze względu na sesję i nawał studenckich obowiązków. Dlatego właśnie od ostatnich zdobyczy minęło pół roku! Poprzednio mówiłam Wam o książkach, które przyszły do mnie we wrześniu i październiku, a później zamilkłam. Dziś wracam i opowiem Wam o tych kilku pozycjach, które przybyły do mnie.

  • Pościg, Elle Kennedy Briar U #1, wydawnictwo Zysk i S-ka, egzemplarz recenzencki
Serię Off-Campus od Elle Kennedy bardzo lubię, dlatego nie mogłam się oprzeć Briar U, która powstaje w tym samym uniwerytecie, choć jest o innych bohaterach. Moje zdanie na temat Pościgu może przeczytać już na blogu, link zostawiam tutaj! Od razu Wam powiem, że nie jest to drugi Off-Campus, ale czyta się naprawdę przyjemnie, szkoda tylko, że niektóre rzeczy wypadają słabiej niż w poprzedniej serii.
  • Do gwiazd, Brandon Sanderson Skyward #1, wydawnictwo Zysk i S-ka, egzemplarz recenzencki
Sandersona polubiłam po serii Mściciele, która mimo że miała swoje wady (czasami także tłumaczenia), bardzo mi się podobała. Później miałam okazję poznać Z mgły zrodzonego, który również skradł mi nieco serca i właśnie dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok Do gwiazd. Lubię Sandersona w wydaniu młodzieżowym, dlatego z wielką chęcią sprawdzę, jak tym razem się spisał.
  • Królestwo popiołów. Część I i II, Sarah J. Maas Szklany tron #6, wydawnictwo Uroboros, egzemplarze recenzenckie
I to już koniec. Ostatni tom Szklanego tronu (błagam, niech Maas nie przyjdzie do głowy pisać więcej czegokolwiek w tym universum). Bałam się tego tomu po tym, co zaserwowała nam w Dworze skrzydeł i zguby, który zupełnie mnie do siebie nie przekonał. Królestwo popiołów wypada nieco lepiej, ale o tym będę jeszcze wspominała za kilka dni, kiedy podzielę się z Wami swoją opinią.
  • Oczy uroczne, Marta Kisiel Dożywocie #3, wydawnictwo Uroboros, egzemplarz recenzencki
O tej książce również już pisałam kilka słów, więc oczywiście zostawię Wam link do mojej pełnej opinii. Jeśli jednak chodzi o Martę Kisiel to powinniście się już zorientować, że jest to jedna z moich ulubionych polskich autorek, których twórczość śledzę. Dlatego nigdy nie mogę przejść obok premier, nawet gdybym bardzo mocno chciała, mają w sobie coś, co mnie przyciąga.
  • Więcej niż słowa, Brigit Kemmerer Listy do utraconej #2, wydawnictwo YA!, egzemplarz recenzencki
Na temat tej książki recenzja pojawiła się dwa dni temu, więc zamiast się powtarzać po prostu zostawię Wam link. Ale chciałabym tylko wspomnieć, że bardzo długo czekałam na tę historię w Polsce. Już miałam bardzo złe myśli, że jednak się jej nie doczekamy. Nawet nie wiecie, jak bardzo się zdziwiłam, kiedy zobaczyłam zapowiedź tego tytułu. Wiedziałam, że potrzebuję przeczytać go jak najszybciej po premierze.
  • Outsiderzy, S.E. Hinton wydawnictwo Zysk i S-ka, egzemplarz recenzencki
O najczęściej czytanej amerykańskiej lekturze szkolnej również pisałam i wcale się nie dziwię, że młodzież tak chętnie po nią sięga. Jest dość prosta z niezbyt skomplikowaną sytuacją i stylem pisania, dlatego uczniowie znajdują w niej sens i nie uważają tego za bełkot. Nie zrozumcie mnie źle, ja uważam nasze lektury (w części) za uzasadnione, ale czasami są zbyt nielogiczne i trudne do przyswojenia dla dzieciaków, tutaj jest bardziej zrozumiale.
  • Strażnik oraz Tropiciel, Paulina Hendel Zapomniana księga #1 i #2, wydawnictwo We need YA, egzemplarze recenzenckie
Z racji tego, że uwielbiam mitologię słowiańską i na jej temat piszę swój licencjat, byłam bardzo zaciekawiona serią Pauliny Hendel utrzymaną w tych klimatach. Moje recenzje Strażnika i Tropiciela już możecie czytać na blogu. Powiem Wam tylko, że nie wszystko jest idealne i bardzo dużo rzeczy mogłoby być poprawionych.

A Wasze biblioteczki ostatnio wzbogaciły się o jakieś ciekawe nowe tytuły?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.