Zapowiedzi | Kwiecień 2020

kwietnia 13, 2020
Trochę zabawnie wygląda to, że mój trzeci z rzędu post dotyczy zapowiedzi. No cóż, moje plany trochę zostały zweryfikowane przez obecną sytuację i przejście na nauczanie zdalne, które wymaga dużo czasu spędzonego przed ekranem komputerem. Prowadzi to więc do tego, że nie do końca czuję chęć tworzenia również tekstów na blog. Ale spróbuję się zmobilizować i dać Wam chociaż znać, co tam niedawno przeczytałam, bo post na ten temat powstaje już od miesiąca i nadal go nie dokończyłam. 
  • Wśród gwiazd, Brandon Sanderson Skyward #2, wydawnictwo Zysk i S-ka PREMIERA: 14.04.
  • Dom między chmurami, C. Klobuch wydawnictwo Zysk i S-ka PREMIERA: 21.04.
  • Las na granicy światów, Holly Black Las na granicy światów #1, wydawnictwo Jaguar PREMIERA: 15.04.
  • Ja cię kocham, a ty miau, Katarzyna Berenika Miszczuk wydawnictwo W.A.B PREMIERA: 15.04.
  • Zwycięzca bierze wszystko, Aneta Jadowska Heksalogia o Dorze Wilk #3, wydawnictwo SQN PREMIERA: 15.04.
  • Wierzyliśmy jak nikt, Rebecca Makkai wydawnictwo Poznańskie PREMIERA: 15.04.
Opisy do każdej książki znajdziecie w zakładce Zapowiedzi

Dom między chmurami Na tę książkę trafiłam przypadkiem podczas przeglądania premier na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka. Zaintrygowała mnie swoim opisem, z którego wynika, że będzie to coś związanego z mitologią słowiańską, którą bardzo lubię. Nie jestem jednak pewna kim jest autor (autorka?) — całkiem możliwe, że to pseudonim, jednak nie jestem w stanie tego potwierdzić.

Ja cię kocham a ty miau | Zwycięzca bierze wszystko Premiery książek Katarzyny Bereniki Miszczuk nadal śledzę, jednak z coraz większą rezerwą do nich podchodzę. Długo się zastanawiałam czy ja w sumie jestem zainteresowana tym tytułem, ale przypomniałam sobie, że tam są koty, a ja kocham koty. Jestem ciekawa, co się tam ciekawego zadzieje w tej powieści. Z kolei w książce Anety Jadowskiej wiem co się wydarzy, bardziej umieściłam ją tutaj dla Waszej informacji, a także faktu, że te okładki są piękne i trzeba je pokazywać.

Las na granicy światów Z Holly Black miałam różne przejścia — po przeczytaniu Okrutnego księcia długo nie mogłam zabrać się za drugi tom, ale kiedy to zrobiłam, niedługo później miałam już przeczytany również tom trzeci. Właśnie dlatego jestem zaintrygowana i tą serią. Wiem, że ona powstała przed Okrutnym księciem, więc może być nieco słabsza, ale i tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że choć trochę mi się spodoba.

Wierzyliśmy jak nikt O tej książce jest bardzo głośno już teraz — ba, długo przed premierą widziałam już psalmy pochwalne na jej temat. Jeśli tylko nie przeje mi się przez fakt, że milion osób o niej mówi, to z całą pewnością się za nią zabiorę. Mam wrażenie, że jest to kawał naprawdę dobrej literatury.

Wśród gwiazd Skończyłam pierwszą część tej serii całkiem niedawno i jestem zakochana. Postaram się napisać kilka słów na temat Do gwiazd, żebyście wiedzieli dlaczego warto zabrać się za tę serię. Stąd nie mogło zabraknąć w tych zapowiedziach drugiego tomu. Boję się trochę, że jak wpadnie on na Legimi to rzucę wszystko i pójdę go czytać zamiast robić pożyteczne rzeczy.

A Wy na jakie książki w kwietniu czekacie? A może już miały one swoją premierę?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.