Zapowiedzi | Czerwiec 2020

czerwca 03, 2020
W maju co prawda nie znalazłam ani jednego tytułu, który by mnie zainteresował, ale za to w czerwcu mam sześć takich. O niektórych chciałabym Wam po prostu dać znać, że wychodzą, bo myślę, że warto mieć tego świadomość. Ciekawa jednak jestem, co ciekawego Wy wypatrzyliście, a czego ja sama nie znalazłam i nie umieściłam w swoim zestawieniu. Koniecznie dajcie mi znać, po które tytuły z poniższej listy albo ze swoich ciekawych poszukiwań chętnie sięgniecie!

  • Kurczaczek i Salamandra, Aneta Jadowska wydawnictwo SQN Premiera: 01.06.
  • Wszystko zostaje w rodzinie, Aneta Jadowska Heksalogia o Dorze Wilk #4, wydawnictwo SQN Premiera: 24.06.
  • Gołąb i wąż, Shelby Mahurin Gołąb i wąż #1, wydawnictwo We need YA! Premiera: 17.06.
  • Wrona, Margaret Owen Szepty zębów #1, wydawnictwo Feeria Young Premiera: 03.06.
  • Red, white & royal blue, Casey McQuiston wydawnictwo Prószyński i S-ka Premiera: 16.06.
  • Rhett, Sara Ney Jak poderwać drania #3, wydawnictwo Kobiece Premiera: 17.06.
Opisy książek znajdziecie w zakładce Zapowiedzi!

Wszystko zostaje w rodzinie | Kurczaczek i Salamandra
Na początek dwie książki autorstwa Anety Jadowskiej, jedna jest wznowieniem — czwarta część Heksalogii o Dorze Wilk — a druga czymś zupełnie nowym. Jeśli chodzi o Wszystko zostaje w rodzinie to jestem naprawdę smutna, że te wznowienia są takie piękne, bo mam całą poprzednie wydanie już z autografami autorki i kupienie tej nowej wersji no nie do końca ma dla mnie sens, mimo że bardzo chciałabym mieć ją na swojej półce. Ale może kiedyś kupię sobie na gwiazdkę.

Natomiast jeśli chodzi o Kurczaczka i Salamandrę — ja jeszcze jestem przed lekturą Dzikiego dziecka miłości, a wiem, że pojawiają się tam postaci właśnie z tej powieści, dlatego zanim zabiorę się za ten tytuł będę musiała nadrobić poprzedni. Przez studia trochę się opuściłam w czytaniu Anety Jadowskiej, a zawsze byłam z jej książkami na bieżąco. Zaznaczę Wam tylko, że ten tytuł jest z serii SQN Originals, co znaczy, że kupić można go tylko na stronie wydawnictwa.

Gołąb i wąż | Wrona
Dopiero jak napisałam te dwa tytuły obok siebie zauważyłam, jak zwierzęco się zrobiło. W każdym razie, mam wrażenie, że Gołąb i wąż jest tytułem, o którym każdy coś słyszał i każdy jest świadomy, że ta książka wychodzi. Sama może i nie do końca jestem pewna, o czym ta historia jest, ale nie zmienia to faktu, że chciałabym sprawdzić o co chodzi. Podobną sytuację mam z Wroną, jednak tu opis czytałam, ale jakiś rok wcześniej. Widziałam już dawno temu ten tytuł w zagranicznych zapowiedziach i kiedy przypadkiem znalazłam informację, że Feeria ma zamiar ją wydać ucieszyłam się. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać.


Rhett | Red, white & royal blue
Niewiele brakło, abym w ogóle nie zauważyła, że premierę będzie miała kolejna część z serii Jak poderwać drania. Ja sama jeszcze za Rhetta się nie zabrałam, mimo że angielska wersja już od naprawdę dawana jest na moim czytniku. Jestem pewna, że nie zabiorę się za nią przed polską premierą — słyszałam jednak, że ta część nie jest najlepsza, ale prawdopodobnie kiedyś, kiedy najdzie mnie ochota sprawdzę ją.

Jeśli chodzi o Red, white & royal blue to ja mam ogromne wrażenie, że sława bardzo wyprzedza tę książkę. Już chyba od stycznia czy lutego prawie cały książkowy świat o niej mówił i zachwalał — trochę jestem zaintrygowana, ale jednocześnie się trochę boję, ponieważ skoro tak wiele osób o niej mówi boję się trochę, że zbyt mocno wszyscy się o niej wypowiadają i ostatecznie wszystko te oczekiwania zostaną albo rozpalone, albo kompletnie zgasną. Zobaczymy, ja może przeczytam jeśli nie będę miała zbytniego przesytu tą książką.

A na jakie książki Wy czekacie? Co ciekawego przykuło Waszą uwagę z czerwcowych premier?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.