Warto posłuchać | Lipiec 2020

sierpnia 25, 2020

Kilka superior poleceń z mojej strony, jeśli chodzi o muzykę, której słuchałam w lipcu. Może coś Wam się spodoba, a jeśli tak, to koniecznie dajcie znać w komentarzach! I tak, wiem, późno, zaraz wrzesień i podsumowanie sierpnia, ale zagubiłam się i zapomniałam, że mam napisanego, ale nieopublikowanego posta...


VeriVery, Thunder; Connect

W poprzednim Warto posłuchać podrzuciłam Wam do posłuchania dwie inne piosenki VeriVery, natomiast już na początku lipca powrócili z nową muzyką! Przyznaję jednak, że te dwa utwory nie spodobały mi się bardziej niż Lay back i Photo. Zwłaszcza Photo. Ale mimo to polecam sprawdzić zarówno Thunder, jak i Connect.

 

AleXa, Villain

Nie słucham zbyt wiele damskich zespołów czy solistek, ale z AleXą polubiłam się po jej Do or Die. Dlatego teraz, kiedy wyszła kolejna jej piosenka, musiałam sprawdzić co to. Może nie uwielbiam jej tak, jak Do Or Die, ale też jest dobra do posłuchania. 

 

WOODZ, Love me harder

 

3YE, YESSIR

Jak już wspominałam, nie słucham zbyt wielu piosenek, gdzie są damskie wokale, ponieważ nie do końca się z nimi lubię. 3YE słucha moja siostra, ja sprawdzam zazwyczaj ich muzykę, bo mają nieco mocniejsze brzmienie niż inne kobiece zespoły w k-popie.

 

OnlyOneOf, designer

OnlyOneOf są jedną z najdziwniejszych grup k-popowych, ale także posiadających jeden z ciekawszych konceptów. Zespoły czwartej generacji (debiutujące od 2018/19) są nie aż tak różnorodne — w sumie to właśnie brzmienie wyróżnia ich jako generację — natomiast OnlyOneOf mają kompletnie inny kolor na ich tle, który naprawdę polecam sprawdzić!

 

EXO, El Dorado

El Dorado nie jest piosenką, która pojawiła się w lipcu, ale odkryłam ją ponownie. Superior tak jak całe EXO.

 

ChungHa, Play

Wychodzi trochę tak, że sama sobie przeczę tym wpisem. Mówię, że mało kobiet słucham, po czym dodaję dwie solistki i zespół. Ale poważnie, poza tutaj wymienionymi to zdarza mi się słuchać jeszcze tylko Dreamcatcher i MAMAMOO. Natomiast ChungHa jest jedną z najlepszych wokalistek w k-popie, a Play kupiła mnie całkowicie. Jeśli chcielibyście jeszcze inną superior piosenkę od niej to polecam Gotta Go, Snapping albo Chica. Ta ostatnia to mój faworyt, bo dużo mówi o kobiecej sile.

 

SF9, Summer Breeze

Nareszcie chłopaki powrócili z wakacyjną piosenką, mimo że MV może trochę temu przeczyć. Ale wierzcie mi, sprawdźcie znaczenie tekstu i zobaczycie, że wcale tak zabójczo nie jest jak w teledysku. Właściwie to zachęcanie do zabawy to raczej całkowite przeciwieństwo chęci pozabijania się.

 

Ateez, Fever; Thanxx; Inception

 Ateez to jeden z niewielu zespołów k-popowych, którego piosenki w większości lubię. Nieczęsto zdarzają się takie, które omijam kompletnie — na niektóre mam tylko czasami mniejszą ochotę. I przy tym comebacku również mnie nie zawiedli. Dodatkowo dostaliśmy również kilka innych świetnych piosenek, a nie tylko title track! Dlatego gorąco polecam Wam przesłuchać Thanxx i Fever (najlepiej z tłumaczeniem na angielski czy polski) oraz Inception, w którym jestem całkowicie zakochana.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.