Zapowiedzi tajskich bl dram 2021


W roku 2020 bardzo dużo osób zainteresowało się tajskimi bl dramami — zbierają one coraz większe rzesze fanów z całego świata i wcale się nie dziwię, że powstaje ich też coraz więcej. W tym wpisie zdecydowałam się zebrać tylko kilka produkcji, które będą miały swoją premierę w roku 2021 — są to dramy albo najbardziej wyczekiwane przez fanów, albo tylko przeze mnie, a także po prostu te, które prawdopodobnie będą dostępne dla międzynarodowych fanów. Więc jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie tajskie bl dramy pojawią się w 2021 roku to serdecznie zapraszam! Zaznaczam jednak, że to tylko wierzchołek góry lodowej, bo tych zapowiedzi jest masa.

 

Co warto jeszcze wspomnieć  — jeśli chodzi o trailery, w większości nie są to jeszcze oficjalne trailery, bardziej teasery. To są wersje kręcone przed rozpoczęciem pracy nad produkcją, po to żeby zaciekawić ludzi — nie zawsze sceny z pierwszego trailera pojawiają się później w dramie (super to widać po tym jak różny jest nieoficjalny trailer do 2gether, a jak wygląda cała drama). Takie oficjalne pojawiają się najczęściej około miesiąca przed premierą pierwszego odcinka i tam już są sceny z dramy — z tego zestawienia tylko A Tale of Thousand Stars ma oficjalny trailer. I niestety jeśli chodzi o napisy to tylko angielskie — YouTube jakiś czas temu usunął możliwość dodawania napisów przez społeczność, co sprawiło, że napisy są tylko takie, jakie chce kanał. Najczęściej jest to angielski i ewentualnie jakieś języki azjatyckie, np. chiński. A poza teaserem zostawiam też przy każdej dramie linki do ich stron na MyDramaList, czyli takiego azjatyckiego TV Show Time/Filmweb.

 

A Tale of Thousand Stars (znane też jako: 1000 Stars)

Premiera: 29 stycznia 2021

Jedyna drama z tego zestawienia, która ma już podaną pewną datę emisji. Jeśli wierzyć temu, co napisane jest na MyDramaList będzie miała 10 odcinków i bardzo prawdopodobne, że będą się pojawiały na YouTubie na kanale GMMTV, jak większość ich produkcji.

 

Drama natomiast ma opowiadać o Tianie, żyjącemu dzięki transplantacji serca od dziewczyny, która zginęła w tragicznym wypadku. Chłopak dzięki jej pamiętnikowi poznaje jej życie, wszystkie sekrety i zainteresowania — dowiaduje się także, że obiecała ona pewnemu żołnierzowi, że policzy z nim tysiąc gwiazd. Tian decyduje się spełnić jej marzenie, dlatego powraca do miejsca, w którym dziewczyna była wolontariuszką i tam spotyka Phuphę — chłopaka, który był zobowiązany z nią obietnicą. I serce, które teraz znajduje się w ciele kogoś innego znów zaczyna bić szybciej dla tej samej osoby.

 


 

Lovely writer

Luty

Ta drama nie ma jeszcze dokładnej daty wydania, ale pojawiają się informacje, że będzie w lutym (na MyDramaList jest nawet wersja, że 14 lutego).

 

Historia opowiada natomiast o pisarzu, Gene, który za namową swojego wydawcy decyduje się napisać powieść BL. Odnosi ona tak duży sukces, że zaczynają się prace nad dramą. W obsadzie znajduje się natomiast Nubsib — uważany za bardzo miłego i dobrze wychowanego, natomiast w obecności Gene’a pokazuje swoją prawdziwą naturę…

 


 

 

Bad Buddy The Series

MyDramaList | Ojcowie Prana i Pata zawsze ze sobą rywalizowali, także prześcigając się w osiągnięciach swoich synów. Chłopcy na początku wciąż ze sobą walczyli, ale w końcu stali się przyjaciółmi — którymi mogą być wyłącznie w swoim towarzystwie, ponieważ ich ojcowie nie są w stanie nadal spędzić w spokoju choćby minuty. I tak od lat są dla siebie przyjaciółmi, a może w pewnym momencie zmieni się to w coś innego?

 


 

Between us

MyDramaList | Myślę, że jest to jedna z bardziej wyczekiwanych dram, zwłaszcza przez osoby, które oglądały Until we meet again. Jest to historia znanych z UWMA Wina i Teama, którzy w pewnym momencie stali się dużo ciekawszą parą niż główna — bardzo dużo osób się w nich zakochało, jednak widać było, że ich opowieść jest niepełna. Dlatego w tym roku dostaniemy pełną dramę z ich udziałem — z wyjaśnieniem, jak budowana była ich relacja, jak to się potoczyło. Ja z całą pewnością będę czekała, bo może i nie zakochałam się w nich tak, jak inni, ale bardzo ich polubiłam i uważam, że warto spojrzeć na ich opowieść.

 

Ta drama nie ma jeszcze trailera, ale podrzucam edit z chłopakami ze scen zebranych z Until we meet again. [Dla zainteresowanych, UWMA możecie obejrzeć tutaj zarówno z napisami polskimi, jak i angielskimi]


 

Call it what you want

MyDramaList | Ta drama natomiast opowiada o przemyśle bl, gdzie śledzimy losy reżysera, Jamesa, który niedawno został zdradzony przez swojego chłopaka, a film, nad którym bardzo długo pracował zostaje anulowany. Z dołka (depresji) wyrywa go Tee, który zaprasza go do udziału w pracach nad nową  serią „2 Night”. Poza postacią Jamesa, dużą rolę grają też Bas i Ait, główni bohaterowie dramy — śledzimy ich losy jako aktorów tego typu produkcji. Dowiadujemy się jakie przeciwności losu na ich czekają i jak wiele wymaga się od nich, kiedy są na planie.

 

 


Enchanté

MyDramaList | Po latach spędzonych we Francji Theo wraca do Tajlandii, gdzie będzie uczył się w szkole należącej do jego ojca. Chłopak musi przystosować się do nowego otoczenia, które nie jest dla niego łatwe, ale udaje mu się zaprzyjaźnić  z chłopakiem o imieniu Ak. Pewnego dnia Theo w jednej z książek z biblioteki pisze jedno zdanie po francusku, a ktoś inny odpowiada mu, podpisując się Enchanté, co znaczy „miło cię poznać” z francuskiego. To sprawia, że chłopak chce dowiedzieć się kim jest ta osoba — Ak szybko informuje uniwersytet, że poszukiwany jest tajemniczy Enchanté i czterech chłopaków zgłasza się, jakoby to oni byli Enchanté. Czy Theo uda się rozwiązać, który z nich jest prawdziwy?

 

 


 

Fish upon the sky

MyDramaList | Pi ma crusha, do którego boi się zagadać i powiedzieć mu o swoich uczuciach, ale pewnego dnia jego przyjaciel sprawia, że Pi nabiera odwagi i chce wyznać swoje uczucia. Wtedy jednak pojawia się Mork — jego rywal miłosny. Pi z Morkiem rywalizują o uwagę Nana i próbują prześcignąć się w staraniach o jego serce. Wszystko jednak się komplikuje, kiedy Pi zaczyna czuć coś w stosunku do Morka…

 

 


 

KinnPorsche

MyDramaList | Mam wrażenie, że jest to drama, na którą czeka naprawdę dużo osób, ponieważ trailer zrobił tak ogromne wrażenie, że już powstają edity na YouTubie z nimi. Zwłaszcza że ludzie są nieco zmęczeni dramami mającymi miejsce na uniwersytecie — ta mafijna otoczka wydaje się naprawdę ciekawa i nie zdziwię się, jeśli przyciągnie bardzo dużo fanów.

 

Ogólnie najbardziej polecam po prostu obejrzeć teaser, ponieważ ciężko jest powiedzieć, o czym jest ta drama. W wielkim skrócie mamy trzech synów mafioza, m.in. Kinna, a splotem dziwnych wydarzeń Porsche staje na jego drodze i ostatecznie musi przyjąć posadę ochroniarza Kinna. Jest on jednak niezłym playboyem i szuka bliskości również wśród swoich ochroniarzy. Niestety Porsche również wpada w jego pułapkę. Drama pewnie będzie pełna strzelanin, intryg i wszystkiego, co w mafii najwięcej, więc myślę, że będzie ciekawa, nawet jeśli w pewnym stopniu przewidywalna.

 


 

Love Mechanics

Ta drama będzie pełną wersją minidramy, która wychodziła w roku 2020 o tym samym tytule — jeśli jesteście jej ciekawi możecie znaleźć ją na YouTubie chyba tylko z angielskimi napisami. To są tylko cztery odcinki, więc streszczone jest to w bardzo szybkim tempie, dlatego też osobiście bym poczekała jednak na tę 16-odcinkową pełną wersję. Z tego, co wiem mają ją kręcić w marcu/kwietniu, więc  niestety jeszcze chwilę przyjdzie na nią czekać.

 

MyDramaList | W każdym razie historia opowiada o Marku — chłopaku, który przeżywa załamanie, ponieważ obiekt jego zainteresowania, Bar, znalazł miłość gdzieś indziej, a także odrzucił jego zainteresowanie. Złamane serce sprawiło, że upił się w barze, gdzie wpadł na Vee, przyjaciela Bara i co gorsza wziął go za swojego crusha. I wszystko mogłoby się skończyć na jednej nocy spędzonej razem, ale Vee mimo tego że ma dziewczynę zaczyna być zaborczy w stosunku do Marka. Czy chłopak ponownie zakocha się w osobie, której nie może mieć?

 

Teaser poniżej jest z oficjalnego kanału, ale nie ma napisów, dlatego jeśli chcecie zobaczyć go z angielskimi napisami to możecie kliknąć w ten link.


 

Not me

Tą dramą zainteresowana jestem ze względu na to, że głównymi bohaterami są Off i Gun, których znam z (mojej ukochanej) Theory of love albo Puppy Honey. Dodatkowo akcja nie dzieje się wreszcie na wydziale, mam jednak wątpliwości, co do krwawości etc. GMMTV tworzyło już dramę z mafią w tle — 3 will be free — oglądałam ją i więcej durności to chyba tam nie mogli zmieścić. W każdym razie nie było to zbyt straszne, emocjonujące, a co najgorsze też dość nielogiczne i przewidywalne. Dlatego trochę boję się tej mafijności w wykonaniu GMMTV, ale dramę obejrzę na sto procent, bo OffGuny.

 

MyDramaList | Drama opowiada o bliźniakach — Black i White — Black jest członkiem gangu i zostaje zdradzony przez jedną z osób z gangu, przez co trafia do szpitala. White postanawia podszyć się za Blacka, wrócić do gangu i dowiedzieć się, kto stoi za zdradą.


 

To jest bardzo mały spis dram, które pojawią się w 2021 roku, postawiłam jednak na te, które są dość mocno wyczekiwane i na te, które całkiem prawdopodobne, że będą udostępnione również dla fanów z całego świata. Jeśli jednak chcecie się dowiedzieć o innych dramach polecam zajrzeć na Facebook’a Lazy Subber, a także zachęcam Was do obserwowania mojego konta na Instagramie (@ka.razy.dwa), gdzie na Stories często informuję o nowych dramach, które się pojawiają i są dostępne dla osób spoza Azji. W tym jednym poście nie byłam w stanie umieścić wszystkiego, co jest w planach na ten rok, dlatego dalsze zapowiedzi pojawiały się będą albo na Stories, albo będę tworzyła posty z miesięcznymi zapowiedziami, jak to zrobiłam we wrześniu. Wszystko zależy od częstotliwości ich wychodzenia, a także dostępności.

 

A teraz koniecznie dajcie znać w komentarzach, która z powyższych dram Was zaciekawiła, na którą będziecie czekać? Moje najbardziej wyczekiwane to zdecydowanie Not me, KinnPorsche, Love Mechanics i Between us

 

Jeśli szukacie zapowiedzi na rok 2022 to zapraszam na najnowsze posty o różnych bl dramowych zapowiedziach oraz tych, które będą realizowane przez GMMTV!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.