Zapowiedzi bl dram 2022. Część II (GMMTV)

 

Tak jak obiecywałam w pierwszej części wpisu o zapowiedziach bl dram 2022 dziś czas na to, co zaprezentuje nam GMMTV w tym roku. Zacznijmy od tego czym jest GMMTV — jest to jedna z największych telewizji w Tajlandii i produkują oni rocznie kilka bl dram. Do tej pory było to ok. 4–5 i odcinki zawsze pojawiały się w piątki. W grudniu rozszerzyli liczbę odcinków bl dram w tygodniu i teraz również w niedzielę możemy oglądać inną boy’s love story. I te dramy całkowicie legalnie można oglądać na kanale YouTube GMMTV. Obecnie godziny emisji to okolice 14:45 (w czasie letnim, czyli od marca do października, będzie to 15:45) — wtedy pojawia się pierwsza część odcinka, każda kolejna emitowana jest od 15 do 30 minut po premierze poprzedniej.

 

Co roku w grudniu odbywa się duże wydarzenie podsumowujące rok organizowane przez GMMTV i wtedy również przedstawiają projekty, które będą realizowane w roku następnym. Teasery, które wówczas wychodzą czasami bardzo różnią się od ostatecznych wersji dramy — pierwsze teasery tworzone są tylko do tej promocji, pełny trailer, który pojawia się około dwa tygodnie przed emisją, zawiera sceny już z dramy. Jeśli ciekawi jesteście porównania tych zajawek, to zajrzyjcie do teasera Dark Blue Kiss  a później obejrzyjcie oficjalny trailer. Trochę wyglądają jak dwie różne dramy.

 

Z tego powodu też dziś w poście będą teasery — oprócz jednej dramy, ponieważ ona już w tym tygodniu ma premierę. Te zapowiedzi mają napisy angielskie, oficjalnych dat premier jeszcze nie ma. Znalazłam jednak kilka plotek, co do tego, kiedy mogą niektóre z nich być emitowane. No cóż, to chyba na tyle jeśli chodzi o wstęp, czas na kolejne zapowiedzi bl dram 2022!

  

Enchanté

Premiera: 28.01.2022

 

Liczba odcinków: 10

 

MyDramaList | Drama, która zapowiadana była na rok 2021, ale ze względu na koronawirusa nie udało się jej nakręcić i wyemitować. Ja bardzo na nią czekam, ponieważ moją słabością są dramy uniwersyteckie — są idealne na odciążenie głowy. Enchanté natomiast opowiada historię Theo, który wraca z Francji do Tajlandii. Chłopak musi przystosować się do nowego otoczenia, ale udaje mu się zaprzyjaźnić z chłopakiem o imieniu Ak. Pewnego dnia Theo w jednej z książek z biblioteki pisze jedno zdanie po francusku, a ktoś inny odpowiada mu, podpisując się Enchanté, co znaczy „miło cię poznać”. To sprawia, że chłopak chce dowiedzieć się kim jest ta osoba — Ak szybko informuje uniwersytet, że poszukiwany jest tajemniczy Enchanté i aż czterech chłopaków zgłasza swoją kandydaturę. Czy Theo uda się dojść do tego, który z nich jest prawdziwy?

 


 

Star and sky: Star in my mind | Sky in your heart


MyDramaList | W tej dramie gra aktor znany z 2 Moons (szczerze mówiąc nie wiedziałam, że on przeszedł do GMMTV). W każdym razie ten teaser wygląda jak dwie historie w jednym — ciekawi mnie, czy opowieści będą się przeplatać, czy będą dwie dramy w tym samym świecie. Poza tym pojawiają się informacje, że już zaczęli nagrywać, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie ona emitowana po Enchante.

 

Star in my mind opowiada o dwóch chłopakach, którzy znali się w szkole średniej. Daonuea w dniu zakończenia roku wyznał swoje uczucia do Kabkluena, nie zostały one jednak zaakceptowane. Chłopacy myśleli, że nigdy więcej się nie zobaczą, ale dziwnym trafem okazuje się, że zostają współlokatorami na studiach. Czy to pozwoli im na poznanie siebie lepiej i pozostanie kimś więcej?

 

Z kolei Sky in your heart trochę przypomina A tale of thousand stars — Kaufah przybywa na prowincję, aby tam pełnić rolę lekarza. Poznaje tam Prince’a nauczyciela wolontariusza, który będzie potrzebował jego pomocy.

 


 

Cupid's Last Wish


MyDramaList | Drama, w której występują Earth i Mix, czyli para, która rozkochała w sobie całą masę osób po A tale of thousand stars. Są plotki, że będzie emitowana po Not Me, które obecnie jest, co niedzielę — przypuszczalna data premiery to 27 marca.

 

W Cupid’s Last Wish mamy do czynienia z zamianą ciał — jest to jeden z moich najmniej ulubionych tropów, dlatego prawdopodobnie odpuszczę oglądanie tej dramy na bieżąco. Nie lubię zamiany ciał, ponieważ wtedy w kim naprawdę zakochuje się ta osoba?

 


 

The Eclipse


MyDramaList | Ta drama ciekawi mnie mocno, ponieważ jest umiejscowiona na uniwersytecie, ale mamy też dużo tajemnic. Mamy przekleństwo, a przede wszystkim trop enemies to lovers, który jest moim ulubionym. Poza tym główną parę grają First (znany z The Shipper czy Not me) i Khaotung, którego uwielbiam przede wszystkim za rolę w 2gether — plus mimo że ThonhonChonlatee to beznadziejna drama to jego gra aktorska też była super.

 


 

Never Let Me Go


MyDramaList | I to jest drama, na którą czekam najbardziej. Grają w niej Pond i Phuwin znani z Fish upon the sky — dramy, która całkowicie wzięła mnie z zaskoczenia. W ogóle nie spodziewałam się, że polubię się z nią w takim stopniu. Dlatego teraz czekam bardzo na tę historię, mimo że już widziałam plotki, że pojawi się dopiero we wrześniu.

 

W Never Let Me Go Phuwin gra syna przywódcy mafii — Nuenga. Po śmierci ojca musi on przejąć jego pozycję i obowiązki, dlatego znajdzie się w coraz większym niebezpieczeństwie. Z tego powodu jego matka zatrudnia ochroniarza Palma (Pond), który jest w wieku Nuenga i ma go strzec zarówno na uniwersytecie, jak i poza nim. Największym zagrożeniem jest wuj Nuenga — czy Palm będzie w stanie ochronić Nuenga, biorąc pod uwagę fakt, że chłopcy zaczynają zakochiwać się w sobie.

 


 

Midnight Series: Moonlight Chicken


MyDramaList | Kolejna drama z parą EarthMix. Tym razem Jim (Earth) prowadzi restaurację i pewnego wieczoru spotyka pijanego klienta Wena (Mix). Noc przynosi nowe uczucia, które są trudne do zrozumienia i zatrzymania. Nie potrafią nie myśleć o sobie, mimo świadomości, że Wen ma już partnera. Ta jedna noc zmieni wszystko w ich dotychczasowym życiu. 

 


 

Vice Versa

MyDramaList | Po obejrzeniu po raz pierwszy trailera tej dramy byłam bardzo skonfundowana, ponieważ nie mogłam dojść do tego, który z aktorów jest, w którym świecie. W Vice Versa  mamy do czynienia z alternatywnymi światami. Talay utonął w swoim wszechświecie i trafił do innego, a aby wrócić do siebie musi znaleźć swój klucz. Jednocześnie musi jednak żyć życiem kogoś innego i w ten sposób poznaje Tuna, który również pochodzi z innego wszechświata. Czy chłopcy są swoimi kluczami i uda im się wrócić do swoich światów?

 


 

 

My school president


MyDramaList | Wydaje mi się, że z tych wszystkich dram tutaj opisanych, na tę czeka najmniej osób. Jest osadzona w szkole średniej i aktorzy są jeszcze nieznani, a także fabuła nie wydaje się odkrywcza. Klub muzyczny ma problemy ze względu na to, że nie osiąga żadnych sukcesów. Szkolny przewodniczący chce likwidacji klubu, ale uczniowie nie chcą się łatwo poddać. Aby klub nadal mógł istnieć jego lider — Gun — zostaje służącym przewodniczącego szkoły. Jak potoczy się to wszystko dalej możemy się domyślać. Według plotek drama ma mieć premierę w listopadzie.

 


 

 

You are my favorite

MyDramaList | To jest chyba największe zaskoczenie od GMMTV. Po pierwsze Krist — znany między innymi z SOTUS i SOTUS S — który miał nie grać więcej w bl dramach wraca do tego gatunku. A po drugie sparowany jest z Mikiem — znanym, np. z 2gether.

 

Drama opowiada historię Botkawee (Krist), który od zawsze zakochany jest w Prae Mai. Wierzy on, że gdyby kilka lat wcześniej to on pierwszy ją spotkał, to byliby teraz razem, a Prae Mai nie byłaby zaręczona z Pisaengiem (Mike). Dlatego kiedy znajduje sposób, aby przenieść się w czasie i zmienić bieg wydarzeń, nie waha się ani chwili. Botkawee pierwszy przedstawia się dziewczynie, a kiedy wraca do obecnych czasów wszystko wygląda inaczej — data ślubu Prae Mai znika z kalendarza, ale w jego łóżku wcale nie znajduje się dziewczyna… tylko Pisaeng.

 


 

Okej, to by było na tyle. 9 dram od GMMTV, które pojawią się w tym roku, jeśli nic nie stanie im na przeszkodzie to bardzo dużo. Każda z nich ma ciekawą fabułę — jedne mniej, jedne bardziej, ale ostatecznie mnie ciekawią prawie wszystkie. Chyba tylko Cupid’s Last Wish ma najmniejszą moją uwagę. A jak Wasze typy? Która historia najbardziej się Wam podoba, a która kompletnie nie przypadła Wam do gustu?

 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.