Zapowiedzi bl dram 2022. Część I

 

Bl dramy mocno się rozpanoszyły i od 2020 zbierają coraz większe rzesze fanów. Niestety w 2021 zmuszeni zostaliśmy do odpoczęcia od dużej liczby dram, zwłaszcza tajskich, ze względu na koronawirusa. Cała masa produkcji została przełożona na obecny rok, więc teraz lista zapowiedzi jest po prostu kosmiczna i musiałam podzielić ją na dwie części. Dziś przedstawię Wam 11 bl dram, które mają potwierdzoną datę emisji albo przynajmniej miesiąc, na końcu zostawię też kilka takich, które wydają się mieć ciekawy koncept, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy się pojawią. Znaczna większość to tajskie bl dramy, choć są jeszcze takie z Korei. A, i ważne zaznaczenie — dziś bez dram od GMMTV. Cały post im przeznaczony pojawi się za jakieś dwa tygodnie, bo zapowiedzieli zdecydowanie za dużo tytułów, żeby je jeszcze tutaj dodawać :D


Bl dramy najczęściej pojawiają się z angielskimi napisami — wersje polskie możecie znaleźć na Viki (robione są przez fanów i tłumaczenia są, np. z koreańskiego na angielski, z angielskiego na polski). Czasami też  na YouTubie niektóre dramy mają polskie napisy. Szczerze jednak powiem, że nie wiem, jak one powstają. Kiedyś były tworzone przez fanów, ale jakiś czas temu YouTube usunął możliwość dodawania napisów przez społeczność i przestały się one tak często pojawiać.

 

Zastrzeżenie: Liczbę odcinków oraz daty premier podaję za MyDramaList, więc mogą nie być 100% potwierdzone. MyDramaList tworzone jest przez społeczność, czasami zdarzają się błędy.

Do każdej dramy znajdziecie link do MyDramaList, trailer, informację o liczbie odcinków i gdzie będzie można ją obejrzeć. Jeśli którejś informacji nie ma, znaczy to, że nie została ona jeszcze podana.


Przejdźmy więc do zapowiedzi bl dram na rok 2022!

 

You’re my sky

Premiera: 08.01.2022

Kraj: Tajlandia

Gdzie oglądać?: Viki (konto VikiPass Standard — ok. 22 zł/miesiąc)

Liczba odcinków: 12

 

MyDramaList | Drama, której pierwszy odcinek już się pojawił i jak to zazwyczaj bywa na Viki, jest on do obejrzenia za darmo. Ta produkcja skupia się na Thornie i Tupfahu. Thorn jest studentem pierwszego roku i uwielbia grać w koszykówkę. Na uniwersytecie spotyka natomiast Tupfaha, starszego studenta, który kiedyś również uprawiał tę dyscyplinę. Im więcej czasu spędzają oni ze sobą, tym bardziej czują do siebie przyciąganie. Czy zamieni się ono w miłość?


 

Something in my room

Premiera: 19.01.2022

Kraj: Tajlandia

Liczba odcinków: 10

 

MyDramaList | Pat razem ze swoją mamą niedawno przeprowadził się do nowego domu. Chłopak poznaje tam Pope — ducha, który musi w określonym czasie poznać przyczynę swojej śmierci. Pat postanawia mu pomóc, ale czy uda im się rozwiązać zagadkę?


 

Color rush 2

Premiera: 21.01.2022

Kraj: Korea Południowa

Gdzie oglądać?: Viki (konto VikiPass Standard — ok. 22 zł/miesiąc)


MyDramaList | Drugi sezon dramy, w której istnieją Mono — ludzie widzący świat na czarno-biało — oraz Probe, czyli osoby, dzięki którym Mono mają szansę zobaczyć świat w kolorach. YeonWoo poznał swojego Probe, YooHana, jednak ten zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. YeonWoo postanawia odnaleźć YooHana, a także swoją matkę, która zniknęła kilka lat wcześniej. Pomóc mu w tym ma kolega z klasy, SeHyun, ale czy na pewno nie ukrywa on czegoś przed YeonWoo?

 

Disclaimer: Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będzie to bl drama. Aktor, grający YooHana (HyunJun) zebrał bardzo dużo hejtu ze strony koreańskich fanów, dlatego zrezygnował z produkcji. Na początku myślałam, że po prostu zmienią aktora, ale najwidoczniej się przeliczyłam. W każdym razie umieściłam tutaj tę dramę, ponieważ gra w niej Hyuk (będzie grał SeHyuna). A jest on idolem z mojej ulubionej grupy k-popowej, VIXX — nie byłam wielką fanką Color rush, ale dla Hyuka na pewno obejrzę drugi sezon.

 

Physical Therapy

Premiera: 23.01.2022

Kraj: Tajlandia

Gdzie oglądać?: GagaOOLala (konto VIP — ok. 28 zł/miesiąc)

Liczba odcinków: 12


MyDramaList | Relacja pomiędzy lekarzem i jego pacjentem — zaczęła się od chęci niesienia pomocy w fizycznym bólu, a przerodziła się w coś całkowicie nieoczekiwanego.

   
 

My Ride

Premiera: 25.01.2022

Kraj: Tajlandia


MyDramaList | Zapowiadana na rok 2021 bl drama opowiada o Morku kierowcy motocyklowym do wynajęcia i Tawanie, szpitalnym rezydencie. Pochodzą z różnych światów, ale spotykają się one, kiedy Tawan wynajmuje Morka, aby ten przewiózł go po mieście. I tak jedna przejażdżka prowadzi do kolejnej aż w końcu zaczyna między nimi pojawiać się więź, której żaden się nie spodziewał.


 

Restarted

Premiera: 30.01.2022

Kraj: Tajlandia 


MyDramaList | Komedia romantyczna, która opowiada o trzech parach — pierwszą z nich tworzą Jed, który nie ma doświadczenia w miłości, oraz Anwa, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Drugą parą jest Zeemai i Zo. Natomiast historia trzeciej pary — China i U — jest bardziej skomplikowana, ponieważ są przyjaciółmi i pojawia się strach utraty osoby, która znaczy dla nich wiele.

  

 Secret crush on you

Premiera: 11.02.2022

Kraj: Tajlandia


MyDramaList | Toh od dawna zakochany jest w Neua i jedyne, co może zrobić to obserwować go z ukrycia. Co sprawia, że nazywa siebie stalkerem. Pojawia się jednak okazja, kiedy Toh zostaje przedstawiony swojemu sekretnemu crushowi, Neua. Uczucia chłopaka zaczynają szaleć, czy będzie w stanie ich nie okazywać, czy przyzna się do swojej miłości? 


 

 

Cherry blossoms after winter

Premiera: luty 2022

Kraj: Korea Południowa

Gdzie oglądać?: Viki  (konto VikiPass Standard — ok. 22 zł/miesiąc)


MyDramaList | Odkąd rodzice HaeBoma umarli mieszka on w domu TaeSunga. Zaczynają oni także chodzić do tej samej klasy, co sprawia, że spędzają razem całe dnie. W którym kierunku pójdzie ich relacja w tej sytuacji?

 

Miracle of Teddy Bear

Premiera: marzec 2022

Kraj: Tajlandia


MyDramaList | Taohu jest wielkim białym misiem i był on przytulanką Nata przez 10 lat. Nie jest on jednak zwykłym misiem, ponieważ potrafi komunikować się z innymi rzeczami w domu. Pewnego dnia Taohu magicznie zamienia się w młodego mężczyznę, który nie pamięta niczego na swój temat. Próbuje odkryć sekrety swojej przeszłości, a także sekrety rodziny Nata jak najszybciej, bo jego czas w ciele człowieka jest ograniczony. Czy mu się to uda?

 

KinnPorshe

Premiera: kwiecień 2022

Kraj: Tajlandia


MyDramaList | Kolejna drama przełożona z 2021 (wspominałam o niej w zeszłorocznym poście z zapowiedziami), choć tutaj z większymi perturbacjami. KinnPorshe przeszło małe zmiany, ponieważ podczas produkcji pojawiło się nieco problemów. Drama mafijna, o której ciężko cokolwiek powiedzieć, dlatego po prostu zostawię Was z wideo ją promującym. Trailera oficjalnego na razie nie ma (ten, który możecie znaleźć na YT jest do starej wersji i jest nieaktualny).

  

Check out the series

Premiera: czerwiec 2022

Kraj: Tajlandia

Odcinek 0 (specjalny)

 

MyDramaList | Zarówno Nine, jak i Daonuea są obecnie singlami — jeden niedawno zerwał z dziewczyną, drugi przeżył zawód miłosny. Niespodziewanie zamieszkują w sąsiednich pokojach i zaczynają poznawać siebie coraz bardziej.

Drama miała pojawić w sierpniu 2021, ale ze względu na koronawirusa musieli przesunąć emisję. Z tego powodu na YouTubie możecie znaleźć odcinek specjalny wyemitowany dla fanów, którzy będą musieli czekać dłużej niż zakładano.


 

 

Honorable mentions

Poza tymi 11 dramami (i 9 dramami od GMMTV) jest jeszcze cała masa innych produkcji zapowiedzianych na rok 2022. Dorzucę Wam ich tu kilka z linkami do strony na MyDramaList.


Dramy Studia WabiSabi: Absolute Zero, My Only 12%, Between us (produkcja przesuwana już od dawna, mówiłam o niej w zapowiedziach na rok 2021), My Broccoli, Dear Doctor, We Are.

Love Stage!! — zapowiedziana na 29 stycznia 2022, ale brak jeszcze szczegółowych informacji, nawet nie wiem jak dokładnie zostanie opowiedziana, ponieważ jest to adaptacja japońskiej mangi i nie jestem pewna czy zmienią historię na tajskie realia, czy pozostaną przy wersji japońskiej;

Cutie Pie — dla mnie bardzo ciekawa zapowiedź, bo mamy aranżowane małżeństwo między dwoma chłopakami! (zostawiam też link do pilot trailera) + dwie dramy z nią powiązane — Middleman's Love i Bed friend;

Semantic Error — koreańska zapowiedź, będzie grał tam były członek k-popowego zespołu KNK, Seoham i członek innego k-popowego zespołu, DONGKIZ, JaeChan. 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.